Слідом за новими умовами надходження у вузи стало відомо і те, як зміняться завдання в наступному році.
Серед нововведень: з'явиться новий предмет - всесвітня література, а також стане менше завдань в тестах з історії України, всесвітньої історії та фізики. Проте якщо по першим двом предметам скоротять і час на написання тестів, то у випадку з третім предметом - все залишиться, як і раніше.
У першу чергу видання відзначає, що тести мають складати ті абітурієнти, які мають документ про повну середню освіту і хочуть вступити до внз на перший курс. Також можна подавати сертифікати ЗНО з результатами тестів 2012, 2011, 2010, 2009 і 2008 років. А випускники 2007 року та попередніх років, щоб вступити на стаціонар, можуть або проходити тестування, або здавати вузівські іспити.
У наступному році пробне тестування, як і в 2012-му, абітурієнти будуть проходити у березні у дві сесії - 23-го і 30-го числа (було - 24 і 31 березня). Обидві стартують одночасно по всій Україні о 11:00.
Отже, 23 березня в першу сесію вступники зможуть спробувати свої сили в тестах з української мови та літератури, біології, фізики, української мови, всесвітньої історії, а також по одній з іноземних мов - англійській, німецькій, французькій або іспанській. А 30 березня, у другу сесію, вони будуть проходити тести з математики, історії України, хімії, географії та світової літератури.
Щоб у день тесту пропустили в пункт тестування, абітурієнт повинен взяти з собою такі документи: квитанцію про оплату пробного тестування, реєстраційну карточку-запрошення (її потрібно скласти і роздрукувати з персональної сторінки з особистого "кабінету " на сайті тестувань), паспорт або свідоцтво про народження.
У наступному році тести можна буде здати по 14 предметаам (у 2012-му - по 13). Це - українська мова та література, математика, історія України, всесвітня історія, фізика, хімія, географія, біологія, англійська, німецька, іспанська, французька та російська мови.
Також вперше буде тест по світовій літературі, який є новим 14-м предметом. Вона потрібна тим абітурієнтам, які збираються вступати на такі спеціальності, як "соціальна педагогіка", "філологія", "філософія", "богослов'я", "реклама та зв'язки з громадськістю", а також на культурологічні спеціальності та спеціальності, пов'язані з мистецтвом.
Якщо в цьому році через Євро тестування почалася набагато раніше (нагадаємо, воно стартувало вже 15 травня), то в 2013-му - почнеться на початку червня, як це було в минулі роки. Так, вже 3 червня абітурієнти будуть здавати хімію, 5-го і 6-го - українську мову і літературу, 8-го - іноземні мови, 10-го - російська мова, 12-го і 13-го - математику, 15-го - географiю, 17-го - всесвітню історію, 19-го і 20-го - історію України, 22-го - фізику, 25-го - біологію, а 27-го - світову літературу. Що стосується результатів, то їх почнуть оголошувати 18 червня, а закінчать - 7 липня.
Також вже відомі дати додаткової сесії, яку проводять для тих абітурієнтів, які з поважних причин не змогли потрапити на основну. Вона триватиме тиждень і пройде в липні: 4-го числа буде тестування з української мови і географії, 5-го - з української мови та літератури, 8-го - з іноземних мов та хімії, 9-го - фізика та всесвітньої історії, 10-го - з математики та біології, а 11-го - з історії України та всесвітньої літературі.
У 2013-му абітурієнтам трохи менше часу виділять на здачу історії України та всесвітньої історії: так, у цьому році на тести з цих предметів давали 150 хвилин, а тепер буде - 135. Втім, кількість завдань теж знизиться - з 60 до 55. Зменшиться їх кількість і по фізиці: було - 36, а стане - 34 (при цьому час на виконання тесту залишиться тим самим). По-іншому будуть оцінювати твір з української та російської мов, а також з іноземних мов. Якщо в цьому році за нього по першим двом предметам максимально можна було набрати 24 тестових балів, то тепер - 20, а з іноземних мов - 14 замість 20.