Хід ІІІ пленарного засідання VI сесії районної ради VI скликання, яке відбулося 13 березня поточного року, матеріали та важливі рішення, які були прийняті в ході засідання сесії.
Під час роботи сесії головуючим Іваном Васильовичем Яремою було внесено пропозицію, крім попередньо оприлюднених питань порядку денного сесії, розглянути питання “Про стан висвітлення діяльності районної ради в газеті “Верховина”. Як наголосив Іван Васильович, останнім часом погіршилася співпраця між районною радою та редакцією газети, про що свідчить не опублікування рішень, прийнятих на сесіях районної ради та недостовірне або перекручене висвітлення подій, які насправді відбуваються на сесіях районної ради, зокрема з питань щодо ситуації, що склалася навколо Міжгірської районної лікарні.
Важливим документом, який окреслює життя району, є Програма економічного і соціального розвитку Міжгірського району на 2012 рік, яка пройшла довготривале обговорення на всіх рівнях і в якій враховані усі пропозиції депутатів районної ради, сільських голів, громадськості. Головуючий надав слово для виступу першому заступнику голови РДА Василю Радовецькому, який ознайомив учасників депутатського зібрання з основними напрямками та пріоритетними цілями Програми економічного і соціального розвитку Міжгірського району на 2012 рік. У ході обговорення та прийняття рішення з даного питання порядку денного були враховані також пропозиції депутатів І. Іваниша, Ю. Стецюнича, І. Яреми щодо впровадження в освітянських закладах енергозберігаючих технологій, були внесені додаткові об’єкти, які включені в Програму на 2012 рік, а також питання, порушене депутатом обласної ради М.М. Кічковським щодо будівництва газопроводу-відводу в с.Студений.
Гостра дискусія розгорілася при прийнятті рішення щодо внесення змін до рішення районної ради від 5.І.2012 року, за №116 “Про районний бюджет на 2012 рік”. На сесії районної ради прийнято рішення щодо спрямування вільного залишку бюджетних коштів районного бюджету, який рахувався на початок року з загального фонду районного бюджету, для погашення обсягу кредиторської заборгованості по бюджетних установах, у зв’язку із не проведеними видатками органами державної казначейської служби України у Міжгірському районі, який складав 2455,0 тис. грн. Тому запропоновано спрямувати кошти на вкрай необхідні видатки бюджетних установ та реалізацію окремих Програм, прийнятих на пленарних засіданнях районної ради.
З метою погашення заборгованості, яка виникла на початок року та недопущення заборгованості до кінця року, запропоновано розподілити вільний залишок на першочергові потреби району. Таким чином, освіті району виділено 895,9 тис. грн., охороні здоров’я району — 356 тис. грн., культурі району — 195 тис. грн., соціальному захисту населення району — 195 тис. грн. Крім цього, згідно з рішенням сесії обласної ради від 2 березня 2012 року за №430 району додатково виділено кошти субвенції у сумі 713422 грн., з них: відділу охорони здоров’я — 67578 грн., у тому числі на Програму поліпшення стоматологічного оздоровлення населення — 23178 грн., на Програму медикаментозного забезпечення ветеранів Великої Вітчизняної війни — 44400 грн.
Районною радою на сесії було прийнято рішення про виділення коштів на наступні Програми: районну цільову соціальну Програму реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (на 2012-2017 рр.) — 5240 грн.; Програму з фінансової підтримки громадської організації “Ікар” з авіамодельного спорту на 2012-2016 рр. — 10 тис. грн.; для підтримки розвитку футбольного клубу “Міжгір’я” та федерації футболу Міжгірщини на 2012 рік — 100 тис. грн.; на розробку схеми планування території Міжгірського району на 2012 рік — 60 тис. грн., на ремонт терапевтичного відділення райлікарні — 100 тис. грн. та 40 тис. грн. — на капітальний ремонт амбулаторії с. Голятин; на реконструкцію лікарської амбулаторії с. Негровець — 60 тис. грн. Значні кошти виділено відділу освіти райдерж-адміністрації. На реконструкцію та технологічне переобладнання котельні ЗОШ І-ІІІ ст. с. Новоселиця — 137,6 тис. грн., на корегування ПКД Буковецької ЗОШ — 20 тис. грн., на капітальний ремонт Мерешорської ЗОШ І-ІІ ст. — 10 тис. грн. (для виготовлення ПКД), на будівництво (корегування документації) школи І-ІІ ст. с. Річка — 20 тис. грн., на будівництво (корегування документації) ІІ черги школи І-ІІІ ст. с. Негровець — 20 тис. грн.
На реконструкцію нежитлового приміщення під будинок для престарілих у с. Ізки виділено 90 тис. грн., на капітальний ремонт сільського клубу с. Присліп — 100 тис. грн., на капітальний ремонт дитячого дошкільного закладу в с.Майдан — 74 тис. грн., на виготовлення ПКД з добудовою незавершеного будівництва адмінбудинку під дитячий дошкільний заклад на 40 місць у с.Сойми — 30 тис. грн., на придбання інвентаря довгострокового використання для дошкільного закладу с. Торун — 2 тис. грн., на виготовлення ПКД на капітальний ремонт дитячого дошкільного закладу с.Голятин — 30 тис. грн., Міжгірській селищній раді на погашення заборгованості за виконані роботи з реконструкції дитячого дошкільного закладу з ФАПом у с. Запереділля — 586144 грн., на проведення реконструкції існуючих будівель для влаштування дитячого садка № 6 у смт. Міжгір’я — 120 тис. грн., Синевирській сільській раді на проведення позачергових виборів сільського голови — 59700 грн., Репинській сільській раді на виготовлення ПКД для ремонту дитячого садка — 10 тис. грн.
Враховуючи критичну ситуацію, яка склалася у Синевирській ЗОШ І-ІІІ ст., що загрожує життю та здоров’ю вчителів і дітей, пов’язаною з ремонтом даху, який повинна була провести будівельна фірма “Закарпатшляхбуд”, але недотрималася умов договору, тобто розпочавши роботи в середині жовтня 2011 року, на сьогоднішній день залишила більшу частину даху непокритою, керівництво школи попередило робітників про погіршення погодних умов, та до них ніхто не прислухався. Затяжні дощі призвели до того, що вода почала просочуватись крізь стіни, заливаючи класні приміщення, які нещодавно були відремонтовані. Також від води постраждали меблі й устаткування. Шкода, завдана недобросовісним підрядчиком, — колосальна. Крім того, це й незручності для учнів. Для проведення уроків були облаштовані приміщення медпункту, майстерні, зал для настільного тенісу, що знаходяться в іншому корпусі. Таким чином вдалося врятувати навчальний процес.
Знаючи про критичну ситуацію та загрозу обвалу будівлі школи, з ініціативи депутатів районної ради було виділено 200 тис. грн. для повного перекриття даху Синевирської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Під завершення сесійного засідання начальник юридичного відділу райради Ігор Казибрід ознайомив учасників ІІІ пленарного засідання VІ сесії райради VІ скликання з порядком подання щорічної декларації про доходи, витрати і майновий стан у відповідності до чинного законодавства щодо запобігання і протидії корупції в Україні, яку в цьому році повинні подати депутати всіх рівнів до 1 квітня, та озвучив суми штрафних санкцій депутатам і посадовим особам за несвоєчасне їх подання.