У Мукачеві говорили про нетрадиційні джерела енергії (ФОТО)

3
0

В часи енергетичної кризи та тотального росту цін на енергоносії роль альтернативних джерел енергії важко переоцінити.

 

Саме про нетрадиційні джерела енергії говорили сьогодні в Мукачівському державному університеті, який в цей день зібрав кращих спеціалістів з альтернативної енергетики України, Росії, Польщі та Болгарії. 
 
Українські вчені та їх зарубіжні колеги говорили при шляхи розвитку та переваги інтелектуальних енергетичних систем Smart Grid  в нашій державі та досвід впровадження інтелектуальних енергетичних систем закордоном. Концепцію Smart Grid представив доцент Київського політехнічного інституту Сергій Денисюк. На розгляд було представлено різні варіанти  нетрадиційного палива починаючи від вже знайомої сонячної енергії та використання тонкоплівочних сонячних батарей до водневих генераторів та двигунів. Разом з цим було презентовано найновіші енергозберігаючі кабелі(Україна одна з небагатьох країн Європи де їх виробляють) та найновіші системи зберігання і розподілення електроенергії.  
 
В цілому ж ІЕС дозволять збільшити коефіцієнт корисної дії паливо-енергетичного комплексу нашої держави та суттєво знизити ціну на собівартість енергоносіїв, що знизить і ціну для споживачів. ІЕС Smart Grid дозволить здійснити прорив у вітчизняній енергетиці, який вже здійснили в США, Європі та Росії. Слід зауважити, що енергетика це одна з небагатьох сфер в яку інвестори не бояться вкладати  гроші, під час світової економічної кризи. Як зауважив член-кореспондент Болгарської Академії Наук Георгій Младенов,  Болгарія після впровадження ІЕС пережила інвестиційний бум в енергетичній сфері та навіть була вимушена відмовитися від деяких поступок закордонним інвесторам, щоб зменшити число охочих інвестувати гроші в цю сферу.
 
Заступник голови  Закарпатської обласної ради Андрій Сербайло у своєму виступі  відмітив актуальність для області використання як палива відходів з деревообробної промисловості, особливо при такій кількості деревообробних підприємств. Ця практика, до речі, вже широко використовується на багатьох підприємствах нашого краю котрі мають справу з деревом. 
 
А на думку заступника міського голови м. Мукачева Ігоря Радиша, який відкривав конференцію, Закарпаття, а особливо рівнинна Мукачівщина ідеально підходить для розвитку альтернативної енергетики. Він також висловив побажання, що Закарпаття(енергетична політика якого була недавно відзначена Президентом України) стане першим регіоном який почне широко вводити новітні енергетичні технології. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також