Таку мрію озвучив у ексклюзивному коментарі Мукачево.net міський голова Золтан Ленд’єл під час відкриття скульптури учневі кондитера.
Уже більше 30 років в Художній школі Мукачева зберігається гіпсова форма пам’ятник уродженцю міста, засновнику угорського реалістичного живопусу Міхаю Мункачі.
З різних причин, головна з яких – відсутність коштів, мецената, макет досі ніяк не може втілитися у повноцінний пам’ятник.
«При кожній можливості я нагадую, натякаю, а подекуди і прямо кажу угорським підприємцям, аби вони знайшли кошти на встановлення пам’ятника Міхаю Мункачі. Моя мрія, аби він нарешті з’явився у нашому місті. Це одне з додаткових завдань, які я намагатимусь щосили втілити за цю каденцію», – зауважив Мукачево.net Золтан Ленд’єл.
Як повідомив міський голова, якщо йому вдасться знайти мецената, то пам'ятник Міхаю Мункачі вставновлять на Площі Миру на місці погруддя відомому художнику, яке перенесуть на територію художньої школи.
Довідка. Міхай Мункачі (Mihály Munkácsy, справжнє ім'я Міхаель фон Ліб Michael von Lieb, * 20 лютого 1844, Мункач, тепер Мукачево, Україна — 1 травня 1900, Енденліх, поблизу Бонна, Німеччина) — угорський живописець німецького походження, зачинатель і творець угорськогореалістичного живопису.
Пензлю Мігая Мункачі належать знакові твори, що ознаменували започаткування реалізму в угорському живописі: картини «Голгофа» (1884), «Христос перед Пилатом» (1881), пейзажі «Таємнича вулиця», «Прихід угорців на свою батьківщину». Він також є автором розпису купола Віденського історичного музею.
Полотна Мункачі пройняті суворою правдою, їм властиві глибокий драматизм, що особливо підкреслюється контрастністю темних і світлих фарб, та гострота психологічної характеристики образів.
Картини Мункачі зберігаються в Угорській Національній галереї, Закарпатському художньому музеї в Ужгороді, Старій Національній галереї в Берліні (нім. Alte Nationalgalerie) тощо.
Творчість Мункачі мала значний вплив на розвиток реалістичного живопису в Угорщині.