У Мукачеві один з парків нагадує розкішний сад, а для іншого – шукають інвесторів

44
7

Потрапляючи у мукачівський парк імені Горького, людина ніби опиняється у розкішному зеленому саду із позаминулого століття. Лавиці, альтанки, охайно вистрижені кущі, фонтан, спів птахів – ну чим не атмосфера минувшини?

 

Пам’ятники тварин – візитівка зеленої зони

Правда, на час прогулянки кореспондента водограй у парку імені Горького не струменів. Як пояснив заступник міського голови Мукачева Ігор Запотічний, це тимчасово – доки комунальники проведуть технічні роботи щодо його обслуговування.
 
Усе ж інше у місцині, що розкинулась майже у центрі Мукачева на двох гектарах на березі Латориці, радує око. Напевно, цей парк можна сміливо вважати найкраще впорядкованою зеленою зоною на Закарпатті. І всім іншим містам та селищам краю слід брати її за приклад.
 
Інший мукачівський парк – Перемоги, набагато більший – розкинувся майже на 11 гектарах землі. За радянських часів тут працювали ігрові атракціони для малечі та дорослих. Та коли гойдалки віджили своє, їх у 90-ті роки демонтували. «Ми визначили місця, де знову хочемо бачити ігрові атракціони та майданчики, – розповідає про майбутнє парку Ігор Запотічний. – Серед підприємців оголосили конкурс. На жаль, поки бажаючих не дуже багато. Та ми їх чекаємо». Міська ж влада у парку вже навела лад. Зокрема, після буревію, що пронісся Мукачевом кілька років тому і повалив тут дуже багато старих дерев. Нині в зеленій зоні – нові насадження. А також вимощено доріжки із бруківки, проведено освітлення, облаштовано оглядовий майданчик з видом на Латорицю та гори, що оточують місто. Єдине, чого в парку суттєво не вистачає, – так це лавиць. Ігор Дмитрович запевнив: до наступного року міська влада постарається виправити цей недолік.
 
Також у парку відновили й скульптури. Останнім часом в області стало популярним ставити «лайтові» пам’ятники, як-от Ліхтарнику, Сажотрусу, Учневі кондитера тощо. У мукачівському парку Перемоги ненав’язливі скульптури карпатських тварин – наприклад, оленя чи ведмедиці з ведмежатами – встановили ще за радянських часів. Тепер біля них може сфотографуватися напам’ять всяк охочий. «Коли ми почали реконструювати парк, ці скульптури були по-вандальськи побиті, з них стирчала арматура, – розповідає Ігор Запотічний. – Та силами міста і завдяки спеціалістам із нашої художньої школи тварини знову стали окрасою парку». 
 
До слова, журналіст «Замку», прогулюючись цією зеленою зоною, помітив, що постамент, на якому стоїть олень, почав розвалюватися. Цікаво, чи камінь обсипався через вологу, чи хтось додумався вибити його силою. Як би там не було, заступник міського голови зафіксував цей випадок і сказав, що найближчим часом комунальники постамент відновлять.

Кожна вулиця має своє дерево

Буревій, що кілька років тому пронісся містом над Латорицею, пошкодив чимало дерев й у скверах. Зокрема, жертвою негоди стала й зелена зона, що на вулиці Ілони Зріні. «Після бурі там уціліло всього два дерева, – пригадує Ігор Запотічний. – Тепер же працівники мукачівського Комбінату благоустрою посадили у сквері нові деревцята, облаштували клумбу, вимостили доріжки, встановили лавиці та ліхтарі».
 
Сквер у центрі Мукачева біля художньої школи – ще одна місцина, яка під увагою комунальників. На жаль, констатує Ігор Дмитрович, з усіх лавиць, які там встановили, нині залишилася аж... одна. Хуліганів, як бачимо, не зупинило ні те, що відпочинкова зона у цент¬рі міста, ані те, що зовсім поруч – відділення міської міліції.
 
Лавиці в Мукачеві працівники Комбінату благоустрою встановили й на набережній, що веде до Першотравневої вулиці. Тож тепер там також можна посидіти на свіжому повітрі.
 
Нині у планах мукачівської влади – облаштувати повноцінну зелену зону й у мікрорайоні Росвигово, де знаходиться фонтан. Уже й назву майбутньої площі придумали – Злагоди. Нині в цьому районі уже є розарій.
 
Особливу увагу у місті над Латорицею, каже Ігор Запотічний, приділяють й клумбам. Їх, крім центру, облаштували й на кругах, що на дорожніх розв’язках міста, а також на виїзді із нього. Полюбуватися зеленою красою у місті над Латорицею, до речі, можна й на подвір’ї міської Ратуші. Тут на алеї в затінку дерев є ще й лавиці.
 
Говорячи про зелені насадження, наш співрозмовник додає: віднедавна у Мукачеві садять дерева за новим принципом – на кожній вулиці має бути притаманний саме їй вид. Наприклад, на одних висаджують лише сакури, на інших – каштани або ж липи. Тому мукачівські вулиці під час цвітіння дерев виглядатимуть гарніше.
 
Дивлячись на зелені зони Мукачева і тутешні клумби, можна сказати, що комунальні служби працюють совісно. З них, знову ж таки, варто брати приклад колегам з іншим міст та селищ краю. Хотілося б, аби й окремим городянам у майбутньому також вистачало культури не смітити в парках і скверах та не ламати там лавиць.

Коментарі

T
tpzkeokp

9Cc2Dw , [url=http://sifgaoxhwokz.com/]sifgaoxhwokz[/url], [link=http://zcwptigfmttq.com/]zcwptigfmttq[/link], http://ndeucjqajdzv.com/

U
uigjnyqu

39iHXB , [url=http://bzindjlwshhj.com/]bzindjlwshhj[/url], [link=http://bojjuuehfybg.com/]bojjuuehfybg[/link], http://septppoaguhg.com/

D
Dora

I found just what I was neeedd, and it was entertaining!

ММ
Мешканець Мукачева

Власть только и умеет, что землю и бабло дерибанить. Да еще на выборах по 200 грн. раздавать.

ММ
Мешканець Мукачева

У Радиша там вже не 10, а 20 сот. паркової землі. Десять сот. він взяв ще сину. Знаю на всі 100%, бо роблю в Ратуші.

С
Сергій

Еще напишите как в Парке на набережной (через дорогу от парка Горького, паралельного ул.Валенберга) зам. мера Радышу выделили 10 соток. Решение о выделении противоречит всем законодательным нормам. Интересно Виктор Иванович знает про такие "проделки" его команды?

1
17

журналіст «Замку», прогулюючись цією зеленою зоною, помітив а що, ніхто не помітив, що Мукачево стало єдиним містом області, де зник амфітеатр? чи це помічать не велено?

Читайте також