У Мукачеві пом'янули жертв Голокосту (ФОТО)

27
1

Запаленням свічок 14 травня ми повинні щорічно вшановувати пам'ять наших земляків, які 70 років тому були депортовані до табору- смерті Освенцім, заявив на мітингу-реквіємі міський голова Мукачева Золтан Ленд'єл

Щороку у Мукачеві відзначеється Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту ( 27 січня), Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів ( 11 квітня), кожну другу неділю  вересня ми відзначаємо  Міжнародний день пам’яті жертв фашизму.

У роки Другої світової війни багато тисяч мукачівських євреїв стали жертвами Голокосту.

З 14 до 24 травня 1944 року  поїзди з депортованими мукачівцями  єврейської національності відправлялися  з Мукачева в Освенцім Аушвіц-Біркенау). Всього з міста Мукачева та Мукачівського району було вивезено до концтабору – 28 587 людей. Повернулося живими біля 2 тисяч людей.

14 травня цього року минуло 70 років від того дня, коли вперше з Мукачева до табору-смерті були депортовані наші земляки мукачівці: сусіди, друзі, рідні та близькі.

У зв'язку з цією трагічною подією  міський голова Золтан Ленд'єл 14 травня, у середу,  виступив із Зверненням до мешканців міста, у якому закликав вшанувати пам'ять невинно вбитих запаленням свічок у вікнах домівок. Таку ж свічку-пам'яті  вперше було запалено у вікні його кабінету в міській Ратуші.

Сьогодні, 23 травня 2014 року, на вул. Валленберга, де у страшні воєнні роки знаходилося гетто, за участі міського голови Мукачева Золтана Ленд'єла, секретаря міської ради Івана Маняка, керівника єврейської громади Мукачева Абрагама Лейбовича, колишніх в'язнів нацистських концтаборів та представників громадських організацій міста відбувся мітинг-реквієм.

Виступаючи перед присутніми міський голова   висловив щирі співчуття всім, хто пережив Голокост, хто втратив у роки найкровопролитнішої і найжорстокішої  з воєн своїх найдорожчих людей. Він, зокрема, сказав: “ Вважаю, що запалення свічок у наших вікнах 14 травня, як пам'ять про тих, хто був жорстоко вбитий нацистами, повинно здійснюватися щорічно і мною з цього приводу буде підписано відповідне розпорядження “. Золтан Золтанович також звернув увагу присутніх на те, що у Мукачеві немає пам'ятника від міської громади, який би увіковічнив трагічні події 70-річної давнини і був би вічним нагадуванням нам усім про те, до чого може привести тоталітаризм та нетерпимість один до одного. Він звернувся  до присутніх, до всієї нашої багатонаціональної громади з тим, щоб ми встановили пам'ятник нашим землякам, нашим братам євреям, яких торкнулося страшне лихо Голокосту.

Про жахіття війни, величезну людську трагедію та необхідність пам'ятати гіркі сторінки минулого, щоб ніколи не допустити подібного, -   говорили в своїх виступах Абрагам Лейбович, Юлій Відер, Алла Агафонова.

Сумно пролунали слова  молитви... Запалали свічки, які повернули нас подумки до чорної сторінки  не такої вже й далекої  нашої минувшини.

Відділ з питань внутрішньої політики
Мукачівського міськвиконкому 

Коментарі

М
мукачівець

Вічная їм пам'ять !

Читайте також