Дегустації в агросадибі "Кельтський двір" проходять креативно.
У рейтингу туристичних атракцій, який нещодавно сформували фахівці та експерти Турєвроцентру Закарпаття, дегустаційний зал агроетносадиби «Кельтський двір під Ловачкою» визнано найкращим у категорії подібних закладів сільського зеленого туризму.
Власникам об'єкту вдалося створити свій неповторний шарм та камерну атмосферу дегустацій. Тут не повелися на оманливу спокусу збільшення туристопотоку, а відтак уникнули вже звичного за таких умов конвеєрного підходу з обслуговування гостей. За словами власника садиби Юрія Клованича, подвір'я «Кельтського двору» - це свого роду «мінієвромайдан», оскільки дегустації схожі на захоплюючі лекції - мандрівки у кельтську Європу, яка, до речі, є прообразом нинішньої європейської унії. До речі, саме закарпатські поселення кельтів відігравали у тих цивілізаційних процесах дуже важливу роль. Мабуть, не випадково неподалік кельтського оппідуму, на території агро садиби вже майже місяць майорить прапор європейського співтовариства.
Та навіть попри паузу та невизначеність у дальших стосунках з Європою, у «Кельтському дворі» триває підготовка до зимового сезону, адже сотні людей уже виявило бажання відвідати садибу в період різдвяно - новорічних свят. До зустрічі гостей у дворі підійшли креативно.
Зокрема, пропонується три види дегустацій. Скажімо, "Європейський вибір" - це вишукані та витримані у дубових бочках елітні напої типу граппи, кальвадосу, орухо, шнапсу, джину, ракії. А ось «Тайожний тупик» представлений напоями "східного вектору" і після першої чарки бражки доводиться обирати інші варіанти. І нарешті для тих, хто не визначився, цілком підійде «Закарпатський колорит» - дичківка, сливовиця, бороц-палінка, яфинівка, черешнівка та інші типи фруктових бренді.
У всіх трьох випадках гості смакують фірмовими винами - біле сухе «Оппідум» (перекладається як укріплене місто) та червоне сухе «Неметон»(священне місце»). Як не дивно,але з досвіду попередніх дегустацій випливає, що гості з Харкова, Луганська, Донецька, Криму, а також з Санкт-Петербурга, Москви, Єкатеринбурга, Кемерова, Тюмені, Хабаровська все ж віддають перевагу «Європейському вибору», а, власне, європейці залюбки насолоджуються «Закарпатським колоритом». Бражка ж поки відпочиває. Ніхто не поспішає впадати у «тайожну» сплячку.
Андрій Клоц