Напередодні Дня фізкультури і спорту в міській Ратуші відбулася зустріч керівників міста з фізкультурним активом Мукачева.
– Професійні свята відзначаються по різному, – сказав, відкриваючи зустріч, заступник міського голови Михайло Лабош. – Одні влаштовують пишні збори з грамотами і подарунками. Інші – готують бограч і смажать шашлики, а спортсмени салютують своєму Дню новими рекордами, різноманітними змаганнями. Приємно відзначити, що Мукачівська дитячо-юнацька спортивна школа вже третє десятиліття визнається кращою в Закарпатті і однією з кращих в Україні. Упродовж усіх років не опускає планку спортивних досягнень легкоатлетична секція школи. Прикро, що залишились в минулому переможні традиції з фехтування, волейболу, баскетболу, плавання, велоспорту... Але немає худого без доброго. Натомість сьогодні спортивну славу Мукачеву приносять греко-римська боротьба, бокс, пауерліфтинг, спортивне велоорієнтування, шахи, східні єдиноборства. Мало яке місто в області проводить стільки Всеукраїнських першостей, крупних міжнародних турнірів, зокрема, з дитячого футболу, шахів, художньої гімнастики, греко-римської боротьби, пауерліфтингу. З кожним роком прибуває загін майстрів спорту, чемпіонів України, Європи і світу. Приємно, що юні футболісти – учасники турніру «Шкіряний м'яч» одні з кращих в Україні. І їм є з кого брати приклад. Команда ветеранів, очолювана депутатом міської ради Олександром Перестою торік стала чемпіоном України, а цього року, вигравши зональні змагання, близька до повторення минулорічного успіху.
Якщо подивитись на міського голову Мукачева Золтана Ленд'єла, його заступника Михайла Лабоша, то відразу побачиш, що вони колишні спортсмени. Перший баскетболіст, другий – легкоатлет. Зрештою, люди старшого і середнього покоління в молодості ніколи не обмежувалися одним видом спорту, тому і в свої поважні роки дадуть фору набагато молодшим. Вступаючи до розмови, Золтан Ленд'єл подякував насамперед одному із своїх перших спортивних наставників Василеві Михайловичу Мусі, який також прийшов на зустріч. Відтак із занепокоєнням повів мову про фізичний стан нинішньої молоді, дуже багато нині патологічно хворих дітей. Це можна пояснити тільки тим, що, відсидівши в школі по 4-5 уроків, діти вдома сідають за комп'ютер або біля телевізора. Тому маємо сьогодні боротись за кожну дитину, за її фізичне здоров'я, адже здорова дитина – це надбання нації.
Продовжуючи розмову, тренер ДЮСШ з легкої атлетики Лариса Андріасова із сумом зазначила, що під час відбору до секції доводиться відсіювати до 90 відсотків претендентів. Олександр Переста зауважив, що потрібно переглянути програми уроків фізкультури, які присилають з міністерства зовсім не адаптованими до потреб дитини. Було також висловлено пропозицію проводити в дошкільних закладах і школах ранкові фіззарядки, що, до речі, вже запроваджено в Києві. Міський голова, підтримавши цю ідею, зазначив, що в Мукачеві за рахунок міського бюджету вперше в Україні в дошкільних навчальних закладах запроваджено посаду вихователя-спорторганізатора. Адже фізичний гарт підростаючого покоління починається саме звідси.
Між розмовою, яка нікого не залишила байдужою, міський голова, секретар міської Ради Іван Маняк і Михайло Лабош вручили ветеранам спорту, тренерам, шкільним викладачам фізкультури, кращим спортсменам Почесні грамоти, Грамоти і Подяки міськвиконкому та подарунки. Дипломи Національного Олімпійського Комітету України вручав також голова міського відділення НОКу, заслужений тренер України Геннадій Будкевич.
А у день свята на стадіоні СОК ДЮСШ відбулося урочисте відкриття обласної першості серед ДЮСШ з легкої атлетики. Учасників змагань привітав зі святом спорту міський голова Мукачева Золтан Ленд'єл і вручив групі тренерів відзнаки міськвиконкому.
І вже за доброю традицією загальнокомандну перемогу в обласній першості з легкої атлетики здобули юні вихованці мукачівських тренерів. Другими і третіми були відповідно команди Тячівської і Свалявської ДЮСШ. Легкоатлетична команда ДЮСШ СТ «Колос» Мукачівського району – четверта.