У Мукачеві вшанували Т.Г. Шевченка (ФОТО)

11
0

От і прийшла весна. Природа прокинулась від сну, даруючи усім нам блакитне небо і яскраве сонце.

Саме у такий час багатостраждальному українському народу було даровано небом великого співця, поета Т. Г. Шевченка.

Святкові урочистості у м. Мукачеві з нагоди його 198-ї річниці від дня народження розпочалися із покладання квітів і вінків до погруддя Т. Г. Шевченка першими особами міста та активістами громадських організацій.

Літературно-музична композиція „Великий син великого народу” у читальній залі Мукачівської міської центральної бібліотеки ім. О. Духновича, продовжила загальноміську програму святкувань.

Виступаючи перед учасниками заходу, заступник міського голови Мукачева Михайло Михайлович Лабош наголосив: „Сьогодні нам всім треба дослухатися до мудрих настанов Т.Шевченка: „Обніміться ж, брати мої. Молю вас, благаю” та спільно всією громадою у злагоді та мирі будувати для наступних поколінь державу, яку заповідав нам Великий Пророк”.

Про значення творчості Великого Кобзаря у вихованні підростаючого покоління йшлося у виступі голови Мукачівського міського осередку «Союзу  українок» Людмили Іванівни Оленушинець. Вона, зокрема, звернула увагу присутніх на твір учениці 7-го класу з Одещини М. Абази, який отримав перше місце серед 700 творчих робіт учнів зі всієї України та української діаспори.

Голова Мукачівського товариства „Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка, Почесний громадянин міста  Василь Ілліч Софілканич нагадав про історичне значення постаті Тараса Шевченка у житті закарпатців.

Не менш цікавою і пізнавальною була розповідь вчителя української мови і літератури ЗОШ № 2 ім. Т. Шевченка Алли Іванівни Лендєл, у якій вона вела мову про актуальність і значущість творчості Кобзаря в наші дні та вшанування його пам’яті у мукачівській школі, що носить ім’я великого сина українського народу.

Силу і глибину Шевченкового слова відчули присутні через його поезію, яку натхненно озвучили учениця Мукачівської ЗОШ № 2 ім. Т. Шевченка Греба Тетяна, читаючи твір „Доля”, та вокальний ансамбль „Едельвейс” (керівник Степан Удварі) і хор „Відгомін” (керівник Наталія Добра), у виконанні яких прозвучали пісні на слова Шевченка „Думи мої, думи мої”, „По діброві вітер віє”, „Садок вишневий коло хати”, „Заповіт”.

Увагу присутніх привернула книжково-ілюстративна виставка „І лине над землею Шевченкове святеє слово…”, розділи якої розкривають життєпис видатного українця, його творчість та світове значення. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також