22 вересня в прес-центрі Мукачівської єпархії відбулася презентація путівника «Православні монастирі Закарпаття».
22 вересня об 11.00 за к.ч. з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського в прес-центрі Мукачівської єпархії відбулася презентація путівника «Православні монастирі Закарпаття».
У своєму вступному слові до присутніх журналістів, монашества та духовенства правячий архієрей відмітив, що видання такого путівника є «актуальним та надзвичайно потрібним для Мукачівської єпархії, адже завдяки таким проектам кожен бажаючий може не лише ознайомитися з історією та буття обителей єпархії, але й може дізнатися про маршрут поїздки до обителі, прочитати розклад богослужінь, тощо. Стежка до святинь ніколи не заросте. Сподіваюся, що путівник ширше сприятиме виконанню цього духовного завдання».
Як ми раніше повідомляли у 2010 році Видавничий відділ Української Православної Церкви з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви випустив книгу «Православні монастирі Закарпаття. Путівник». Минулого місяця путівник виданий вдруге.
Авторами видання є ті ж автори – кандидат історичних наук УжНУ Юрій Данилець та ієромонах Пімен (Мацола), благочинний Грушівського монастиря.
Друге видання значно доповнене. Адже сьогодні на території Закарпатської області діють дві православні єпархії – Мукачівська і Хустська, у підпорядкуванні яких перебувають вже не 35 монастирів (13 і 22 чернечих обителей відповідно, як у 2010 році), а – 40 монастирів (17 і 23 відповідно).
У виданні-путівнику читачам представлена інформація про монастирі Закарпаття. Тут - короткий опис нині діючих монастирів Закарпаття, історія: дата заснування, кількість насельників, ім'я настоятеля (намісника), храми, престольні свята і місцевошановані святині. Всі матеріали супроводжуються барвистими ілюстраціями і підписами до них.
Дуже корисною для прочан буде інформація про місцезнаходження монастирів з описом маршрутів для більш зручного їх відвідування. А також розклад богослужінь.
У невеликому виданні-путівнику важко охопити весь фактичний матеріал. Тому дана книга допоможе визначитися з вибором, куди відправитися в паломництво і намітити шлях поїздки.
Книга буде корисною для прочан, керівників і сп