У Мукачівському правозахисному центрі вчать протидіяти домашньому насильству

26
0

Щорічно в результаті домашнього насильства гине більше тисячі українок. Домашнє насильство – це не тільки побої, а й приниження, образи, крики і погрози побоїв. Обмеження свободи, заборона зустрічатися з родичами або подругами, постійні ревнощі і критика на адресу дружини – все це явища одного порядку.

Головною особливістю домашнього насильства є та обставина, що при спробі порвати стосунки небезпека для жертви посилюється удвічі. Тому в ситуації, коли терпіти більше не має сил, необхідно заздалегідь все продумати і підстрахуватися.

Не потрібно заплющувати очі і терпіти насильство, адже б’ють лише з метою примусового контролю над вами та з власного страху та слабкості, це не має ніякого відношення до кохання, – зазначають експерти Мукачівського правозахисного центру.

Вони підготували поради, які зможуть допомогти тим, хто є жертвою домашнього насильства:

• ні в якому разі не розповідай насильнику про своє бажання піти. Постарайся поводитися природно, щоб не викликати у нього підозр.
• в безпечному, але доступному для тебе місці заховай необхідну суму грошей, книжку з номерами телефонів, паспорт, свідоцтво про шлюб, документи на дітей, інші важливі папери, одяг і потрібні ліки, запасні ключі від будинку й машини. Про це потрібно обов'язково подбати заздалегідь: якщо ти підеш зовсім «без нічого», тобі з більшою ймовірністю доведеться повернутися - причому, як ти розумієш, в гірші умови.
• заздалегідь домовся з друзями або родичами, щоб вони надали тобі тимчасовий притулок у разі небезпеки.
• зроби все можливе, щоб кривдник не знайшов тебе: заховай або знищ усе, що допомогло б йому тебе знайти (записні книжки, конверти або записки з адресами і т.д.).
• заздалегідь виріши, що з цінних речей (наприклад, ювелірні вироби) ти візьмеш на себе руки. У разі гострої необхідності їх завжди можна буде продати або віддати в заставу.
• звернись в найближчий Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Фахівці Центру дадуть тобі інформацію про наявність в регіоні притулків та реабілітаційних центрів, а також допоможуть підготувати всі необхідні документи для поселення.
• ці ж деталі можна з'ясувати за телефонами Національної гарячої лінії із запобігання насильства: 0800500335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) і 386 (безкоштовно для абонентів МТС, life :) і Київстар).
• звернись до юриста. Безкоштовну юридичну консультацію можна отримати в офісі Благодійного фонду «Розвиток».
• якщо у тебе є знайомі і подруги, яким ти довіряєш, обов'язково все їм розкажи. Не потрібно соромитися. Твоє мовчання розв'язує руки гвалтівнику. Чим більше людей будуть знати про те, що з тобою відбувається, тим легше тобі буде впоратися з цією складною ситуацією.
• поговори з сусідами. Розкажи їм про те, що піддається насильству. Попроси викликати міліцію, якщо вони почують крики або прохання про допомогу. Пам'ятай, сусіди можуть врятувати в скрутну хвилину, а також стати важливими свідками в суді.
• якщо ситуація критична, покидай будинок негайно, навіть якщо не вдалося взяти необхідні речі. Не сумнівайся, обов'язково йди. У такій ситуації зволікати дуже небезпечно.
• проінструктуйте дітей, як викликати міліцію, зателефонувати близьким або друзям, які можуть надати допомогу в екстреній ситуації.
• продумай максимально безпечний шлях до роботи і додому для тебе, до школи і назад - для дітей.

Інформація підготовлена «Мукачівським правозахисним центром» за інформаційної підтримки Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна».

«Мукачівський правозахисний центр» надає безкоштовну юридичну допомогу за адресою в м.Мукачеві: пл.Миру 17/12, тел.: (099) 249 6460

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також