Особовий склад міліції щороку поповнюється представницями „прекрасної статі”. Це - не мода, а об’єктивна закономірність та суспільна потреба. Сьогодні в Мукачівському міському відділі міліції працює 36 атестованих жінок-правоохоронців. Жінки в погонах не бояться важкої і відповідальної роботи.
Обравши собі міліцейську долю, вони працюють слідчими, дільничними, у оперативних службах (карний розшук, у кримінальній міліції у справах дітей), режимно-секретному відділі, штабі, відділі кадрів та секторі зв`язків з громадськістю. Про те, що жінки-правоохоронці - ніжні, тендітні жінки, колеги, скажемо відверто, згадують раз на рік - на 8 березня. І тільки в цей день оточують турботою й увагою. В решту ж часу вони для них, в першу чергу, просто дільничні, слідчі, «опери»… сильні, рішучі й відважні. Хоча, як стверджують самі жінки в погонах, з іншим характером в правоохоронних органах довго не затримається ніхто.
Один із найчисельніших відділів у Мукачівському міському відділі міліції як за кількістю особового складу, так і за кількістю жінок - слідче відділення. Сьогодні тут працює 10 жінок. Часто саме від них залежить людське життя, відчуття справедливості для тих, хто, можливо, вже зневірився у сьогоденні. Від їхніх професійних дій врешті-решт залежить, на яку сторону переважать терези Феміди. Їхній обов'язок – це пошук істини у заплутаних обставинах кримінального провадження.
Напередодні 8 Березня – дня жінок, ми вирішили поспілкуватися з найдосвідченішими. Минув не один рік з того дня, як вони працюють в системі МВС. До їхніх кабінетів ніколи не закриваються двері. Вони, слідчі, завжди готові вислухати, порадити, зрозуміти і підтримати.
1.Ганна Звонар, старша слідча слідчого відділення Мукачівського міськвідділу міліції 21 рік життя віддала міліцейській справі. Це інспекція у справах неповнолітніх, служба дізнання і вже майже повних 20 років – слідство. Ганна Юріївна згадує далекий 1995 рік – саме тоді вона вперше взяла до рук Кримінальний кодекс як слідча. На запитання, чим причарувала служба в міліції і чи не шкодує про свій вибір, Ганна Юріївна пояснила: «Тоді я обрала не просто життєвий шлях – я обрала собі долю. Не скажу, що мені легко, але я жодного разу не пошкодувала про свій вибір, бо на міліцейській службі завжди почувалася комфортно».
Сьогодні підполковник міліції пам`ятає чи не усі справи, які доводилось їй розслідувати. Згадує випадок, коли до 6 років позбавлення волі засудили начальника шахти з м.Луганська. Поважний чоловік, відпочиваючи в Карпатах, викрав із замку «Паланок» в м.Мукачеві фамільний герб графа Шенборна. Це була одна з перших справ, коли довелось людину «відправити» за грати, - згадує Ганна. Далі було сотні справ, підозрюваних, потерпілих… Однак, незважаючи на величезне навантаження, купу буденної роботи з паперами і людьми, жінка не шкодує про свій вибір. Її репутація обізнаного професіонала вкотре спростовує існуючий стереотип, що робота в міліції – не жіноча справа.
2.Роботу в Мукачівському міськвідділі сьогодні вже майор міліції Євгенія Зубак розпочала з відділу кадрів. Далі було дізнання. «Незважаючи на те, що на посаді дізнавача була недовго, це була добра школа, як для майбутнього слідчого» - поділилась Євгенія. «Мій вибір працювати слідчою був зумовлений кількома причинами. Це і бажання бути корисною людям, і прагнення боротися з негативними явищами в суспільстві, і, звичайно, романтика. Тоді я обрала не просто життєвий шлях – я обрала собі долю. І ні на мить не пошкодувала про свій вибір». Зараз у молодої мами - слідчої позаду 10 років нелегкої служби в правоохоронних органах. Але, щоб досягти позитивного результату в роботi, потрiбно повнiстю вiддаватися улюбленiй справi. I, незважаючи на всi труднощi й складностi служби, Євгенія впевнена, що слiдчий – її професiя за покликанням.
3.Валентина Химинець - слідча слідчого відділення капітан міліції Мукачівського міського відділу 14 років служить у правоохоронних органах. «Звичайно, бути жінкою-слідчим непросто, потрібно бути наполегливою і напористою, завжди йти до своєї мети, бути терплячою та неупередженою. Мало бути просто хорошим слідчим, щоб вибудувати грамотну роботу із підозрюваними, потерпілими, свідками».
Окрім того, слідча переконана, що ніколи не буде зупинятись на досягнутому. Закінчивши профільний вуз у м.Києві, Валентина Василівна має намір удосконалювати свої практичні навики і в науковій сфері. Водночас жінка запевняє, що нема нічого важчого як бути професійним працівником і хорошою мамою. «Наша служба вимагає від нас величезного напруження фізичних і духовних сил, адже від нашого професіоналізму та моральних якостей залежить доля людини, її віра у справедливість та непорушність законів».
Робота слідчого забирає левову частку часу, іноді це праця без свят і вихідних. Але міняти опис діяльності ніхто з них не збирається, говорять, що в іншій сфері їм буде нецікаво...
"Усі жінки в погонах – красиві, молоді, енергійні дівчата і жінки. Адже усіх їх об’єднує любов до чоловічої професії, якій вони надають свого жіночого шарму, своєї жіночої логіки й ерудиції. Зі святом Вас, колеги", - вітає Наталія Машіко, Мукачівський МВ УМВС.