У науковців з'явилась нова версія появи життя на Землі

17
0

Американські вчені провели дослідження поділу клітин і їх попередників, результати якого дуже важливі для розуміння виникнення життя на Землі.

Команда фахівців зі США під керівництвом нобелівського лауреата Джека Шостака дійшла висновку, що спочатку для клітинного поділу не був потрібен генетичний код, а його механізм був заснований на фізичних особливостях органічних молекул.

У центрі уваги команди Шостака опинилися жирні кислоти. Під час розчинення у воді вони можуть об'єднуватися, утворюючи бульбашки, що сформувалися в клітинах пізніше.

При зростанні концентрації жирних кислот бульбашки зливаються, утворюючи витягнуті тонкі трубочки, які в свою чергу можуть створювати "дочірні" бульбашки.

У статті, опублікованій у виданні Journal of the American Chemical Society, вчені пишуть, що активувати такий процес розподілу можна шляхом випарювання розчину.

Зрозуміло, що дане дослідження поки не є універсальним, хоча б тому що поширюється лише на жирні кислоти. Однак багато вчених, не задіяних в експерименті, вважають його результати прийнятними.

Примітно, що цей висновок узгоджується з розробленою нещодавно моделлю, відповідно до якої життя зародилося не в глибинах Світового океану, концентруючись навколо чорних, а на поверхні планети поблизу геотермальних джерел.

Результати дослідження узгоджуються і з нещодавно опублікованою в журналі Open Biology статтею професора Джеффа Еррінгтона з університету Ньюкасла, яка розповідає про дивну здатність деяких бактерій розмножуватися схожим незвичайним чином.

Мова йде про одноклітинні організми, стійкі до антибіотиків. Відомо, що ці речовини впливають на жорстку клітинну стінку, однак частина бактерій навчилася самостійно позбавлятися від цієї стінки, стаючи аморфними краплями.

"Схожість між роботою Еррінгтона і нашими спостереженнями поділу ниткоподібних бульбашок кидається в очі", - коментує дослідження Шостак.

Виходить, що попередникам клітин потрібен був лише маленький теплий ставок, який прогріваючись вдень сонячним промінням швидше випаровувався і дозволяв попередникам органіки "розмножуватися".

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також