У неділю 28 серпня 2022 р. о 13.00 в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту розпочнеться культурно-мистецький проєкт «Жива спадщина».
На один день старе закарпатське село «оживе». Хатини та подвір'я наповняться традиційним народним побутом і мистецтвом. Народні ремесла та промисли, їжа, костюми, танці, музика – це визначальні етномаркери, що виділяють населення нашого краю від мешканців інших регіонів України. Вони передавались з покоління в покоління, а сьогодні ревно бережуться та примножуються.
Завітавши до музею, всі охочі зможуть скоштувати гуцульську бриндзю, колочавську ріплянку, чернянську начанку, сливовий леквар, мед, продегустувати новоселицьку слив’янку, закарпатське вино.
У рамках заходу презентуватимуться найбільш яскраві елементи нематеріальної культурної спадщини, які побутують у нашому краї – ізянське лозоплетиво, лисичівське ковальство, гуцульське вовноткацтво, великодобронське перебірно-човникове ткацтво. На території музею проводитимуться традиційні майстер-класи з циклу «Вихідні у скансені».
Не залишать байдужими нікого весільні традиції Затисянської долини та старовинний обряд плетіння вінків з барвінку у виконанні фольклорно-етнографічного ансамблю «Лемківчанка».
Народні пісні й танці різних куточків краю презентуватимуть такі фольклорні колективи: «Хижанські візерунки» з села Хижа, «Ґаздині» з села Пацканьово, «Сколомийка» з села Приборжавське, «Кийк Фіола» з села Геча, троїсті музики з Гуцульщини та Міжгірщини.
Вхід вільний.
Дивіться також: Як гуляли весілля на Закарпатті 100 років тому.
Стежте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!