У Нижній Апші закладено капсулу

2
0

у фундамент майбутньої протитуберкульозної лікарні

         У четвер, 26 листопада, голова облдержадміністрації Олег Гаваші заклав капсулу у фундамент майбутньої протитуберкульозної лікарні територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія» у Нижній Апші, що на Тячівщині. В урочистій події також взяли участь голова Тячівської райдержадміністрації Василь Йовдій, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Василь Скрип та інші.

     Протягом  останніх років у  медицині краю зроблено чимало. На 50 млн. гривень збільшено фінансування галузі охорони здоров’я у порівнянні з минулим роком, – відзначив Олег Гаваші, звертаючись до присутніх. – Багато зроблено і по онкодиспансеру, обласній інфекційній лікарні. Керівник краю упевнений, що до кінця цього року здадуть в експлуатацію хірургічний корпус обласної клінічної лікарні, оснащений сучасним обладнанням.

     Разом з тим, за словами голови облдержадміністрації, є ще над чим працювати. Зокрема, це питання боротьби із туберкульозом. Адже нині офіційно визнано, що в Україні епідемія цієї недуги. І Закарпаття не виняток. Відтак маємо робити все, аби зупинити поширення туберкульозу. А для цього необхідно створювати сучасні медичні заклади, які б надавали кваліфіковану допомогу.

     Нині більшість з них потребує капітальних ремонтів, реконструкції. І головне – сучасного обладнання. Вдалося зробити немало: зросли асигнування на харчування і медикаментозне забезпечення хворих, другий рік поспіль продовжується капітальна реконструкція в ОТМО «Фтизіатрія», що в Ужгороді. – Торік з обласного бюджету на ці роботи було виділено майже 2,2 мільйона гривень, цьогоріч – близько 5 мільйонів, – каже керівник краю. – Крім того, ремонти проводилися і зараз продовжуються у протитуберкульозних відділеннях Берегівської, Хустської, Іршавської, Свалявської і Тячівської райлікарень.

     Олег  Гаваші подякував обласним депутатам, які прийняли рішення про фінансування будівництва тублікарні в Нижній Апші, сказав теплі слова на адресу проектувальників, будівельників та всіх, хто долучився до цієї справи.

     До  речі, на цей рік в обласному бюджеті було передбачено понад 5 мільйонів гривень. Загалом же на спорудження цієї лікарні необхідно понад 22 мільйони гривень.

     – Робитимемо все, аби кошти з обласного бюджету виділялись своєчасно і в повному обсязі, – запевнив Олег Олодарович. – Незважаючи на кризу, маємо можливість, передусім через виконання й перевиконання місцевих бюджетів, розвивати в першу чергу галузь охорони здоров’я.

     Всі причетні до будівництва майбутньої лікарні сподіваються, що за рік  її зведуть.

     – Це буде перший в області типовий протитуберкульозний заклад. Адже здебільшого в краї з туберкульозом борються у пристосованих приміщеннях, – каже начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Василь Скрип.

     Лікарня в Нижній Апші розрахована на 100 ліжок. Передбачається створити відділення для ізоляції та лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз. Заплановано оснастити її потужною сучасною діагностичною базою. Це дасть можливість здійснювати повну рентгенологічну, бактеріологічну та ендоскопічну діагностику туберкульозу жителів не лише Тячівщини, а й віддалених районів.

>

     У проектно-кошторисній документації передбачено й новітні технології з утилізації відходів, у тому числі біологічних, високотехнологічні очисні споруди.

     Начальник управління охорони здоров’я повідомив таку статистику: нині 60 випадків захворювань на 100 тисяч населення. Нормальні, стабільні показники – не більше 30 випадків на 100 тисяч населення.

     До  речі, цьогоріч у порівнянні з попереднім роком збільшилися видатки обласного бюджету на проведення капітальних ремонтів в ОТМО "Фтизіатрія". Кошторисом на 2009 рік для проведення капремонтів передбачено 4 млн. 918,0 тис.грн. За 10 місяців профінансовано 3393,8 тис.грн., на обладнання – 54,0 тис.грн, профінансовано 6,8 тис.грн. За ці кошти проводяться капітальні ремонти у відділеннях лікувального корпусу №2, фасаду ІІ лікувального корпусу, каналізаційної системи, системи опалення, складу для зберігання медикаментів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також