У одному селі на Берегівщині виявили шість випадків витоку природного газу

20
1

?Як повідомляють у пресслужбі Закарпатгазу, газовики одразу ліквідували джерела і провели з власниками роз’яснювальну роботу з приводу правильної експлуатації газового обладнання.

Загалом рейд, проведений спільно із представниками Управління ДСНС України в Закарпатській області, відбувся у рамках інформкампанії щодо запобігання випадків отруєння чадним газом.

Адже недарма цей газ називають тихим вбивцею, адже його не можна ні побачити, ні відчути на запах. І саме тому він надзвичайно небезпечний.

Аби запобігти отруєнню чадним газом, у першу чергу слід перевіряти чи справні вентиляційні та димові канали. Перевірити, чи є тяга, споживач може і самостійно, приклавши паперову смужку до отвору. Однак, краще звертатися до спеціалістів, які мають ліцензію на проведення таких робіт.

У «Правилах безпеки систем газопостачання» чітко прописано, що проводити перевірку слід один раз на пів року, а відповідальним за це є сам власник», — пояснив Жолт Мейсарош, старший майстер експлуатації мереж Берегівської дільниці Мукачівського відділення АТ «Закарпатгаз».

Уявіть, що лише за перший тиждень листопада на Закарпатті через отруєння чадним газом на лікарняних ліжках опинились 11 осіб, серед яких – 6 дітей.

Тож, не перекривайте вентиляційні канали, слідкуйте за їх справністю, періодично провітрюйте приміщення, користуйтесь послугами спеціалістів.

Коментарі

D
dudi

раньше ходили і провіряли комени , і газові краники з вентилями .. а типирь лем указують роботу після аварії

Читайте також