Станом на 05 лютого 2013 року із м. Перечин в обласній клінічній інфеційній лікарні на стаціонарному лікуванні з діагнозом менінгококова інфекція, генералізована форма, перебуває одна дитина 10-ти років.
Загалом, з моменту виявлення хвороби у дитини, було обстежено 60 чоловік. За результатами проведених обстежень виявлено 3-х хворих з назофарингітом (запалення слизової оболонки носоглотки) та 1-го носія менінгококу, яких було госпіталізовано в обласну клінічну інфекційну лікарню для проведення санації.
Менінгококова інфекція реєструєтся як в усіх країнах світу, так і в усіх областях та районах України. В Закарпатській області з початку року зафіксовано два випадки захворювань менінгококовою інфекцією. Епідемічна ситуація характерна для даного періоду – підйом захворюваності спостерігається з похолоданням. Зазвичай протягом року в області реєструється до двох десятків випадків цього захворювання.
Довідково
Менінгококова інфекція це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується різноманітністю клінічних проявів, поширеним здоровим носійством збудника, інколи важким ураженням мозкових оболонок.
Менінгокок проникає в організм людини через слизову оболонку дихальних шляхів. Інкубаційний період триває від 2 до 10 днів. В більшості випадків зараження супроводжується короткочасним бактеріоносійством, рідко виникають інші форми захворювання: менінгококовий менінгіт, менінгококцемія, менінгококовий назофарінгіт, пневмонії, ендокардити і артрити.
До симптомів менінгококової інфекції відносять закладеність носа, катаральні явища, загальну слабкість, сильний головний біль, підвищення температури тіла до 38-39°С. Найбільш характерним симптомом є симетрична геморагічна висипка, що з'являється на 1-2 день хвороби. Висипні елементи мають форму судинних зірочок до кількох сантиметрів в діаметрі. Типова локалізація висипу- бокові поверхні тулуба, сідниці, кінцівки.
Носійство менінгококів зустрічається досить часто. В періоди епідемічних підйомів збудника виділяли у 35-43%, при спорадичній захворюваності – менше ніж у 1% здорових осіб. Носійство може протікати без порушень стану організму, але інколи воно проявляється специфічним назофарингітом, ринітом та іншими ознаками інфекції.
Джерелом збудника інфекції є хвора людина або бактеріоносій. Механізм передачі збудника – крапельний, проте він є менш активним ніж при грипі, віспі, кору. Збудники, які містяться в носоглотці, виділяються з крапельками слизу при диханні, кашлі, чханні та розмові.
P.S. Згідно з наказом МОЗ України від 23.05.2002р. №190 "Про надання тпозачергових повідомлень МОЗ України" спалахом менінгококової інфекції вважається 10 випадків захворювань на певній території (пов'язаних між собою) або в організованому колективі.