вважає керівник Закарпатського Центру політичних досліджень Віктор Пащенко
За його словами, в умовах політичної боротьби професіоналізм стоїть далеко не на першому місці. На заваді професійному формуванню команди владних управлінців стають політичні домовленості та амбіції.
Сьогодні, як зазначає Пащенко, прем’єр Тимошенко намагається «грати в гру «наполовину».
«Замість того, щоб в зв’язку із формуванням нової коаліції, повністю пройти процедуру оновлення Кабінету Міністрів, зокрема представлення прем’єр-міністра і формування нового уряду – вона залишається без будь-якого представлення, без будь-якого голосування за прем’єра, і намагається в залежності від конкретної кон’юктурної ситуації підібрати склад Кабінету Міністрів такий, який їй сьогодні потрібен», - зауважує експерт.
Причиною цьому, на його переконання, є виключно політичні маніпуляції.
«Тут першочерговими є певні політичні домовленості, а професіоналізм на третьому-четвертому плані, - підкреслює політолог. – Тимошенко треба задобрити і Литвина, і приголубити когось з комуністів, і дати також якісь преференції частини «Нашої України», яка її підтримує. А ту частину, яка її залишила треба якось покарати, покарати тих, хто залишився вірним Президенту. Це є звичайна політика, а професіоналізм тут займає далеко не перше місце».
Торкаючись персоналій, експерт зазначає, що на його погляд, у діючому складі уряду найпрофесіональнішою людиною в економічному блоці був Віктор Пинзеник. І його заява, за словами Пащенка, підкреслює те, що він не може відмовитись від своїх професійних підходів заради політичної конюктури, тому не бачить можливості працювати в цьому уряді.
«Це конкретний приклад, коли професіоналізм вступив в протиріччя з політичною доцільністю, і професіонал змушений був піти геть. І це буде стосуватися кожного з міністрів в тій чи іншій мірі. Даремно очікувати, що в умовах політичної боротьби прем’єр і політичний уряд будуть діяти професійно», - наголошує експерт.
Тому, на його думку, у час боротьби за владу, на період участі в передвиборчих перегонах, потрібен виключно «технічний», а не політичний уряд, який буде виконувати виключно свої професійні обов’язки.
«Про це всі говорять, але це так і лишається Утопією. Уряд віддає більшість сил політиці. Навіть, запозичити кошти за найбільш вигідними економічними умовами ми не можемо, і тут все вирішує політика. Здавалось би, що газове питання також є економічним, а виявляється так, що у нас воно теж політичне», - додає Пащенко.