У Польщі кожен десятий ФОП створений українцем

15
10

До повномасштабного вторгнення росії в Україні, у січні та лютому 2022 року, українці реєстрували у Польщі трохи більше ніж 200 ФОП щомісяця.

У березні їхня кількість зросла до майже 600 компаній, але стрибок кількості реєстрацій настав у наступні місяці. У квітні їхня кількість наблизилася до 1300, а в травні та червні до 1700. У наступні місяці українці реєстрували десь по 2000 компаній.

Початок 2023 року ще більше прискорив цей темп. У березні, а потім у серпні, вересні та жовтні кількість нових приватних підприємців зростала на 2700–2800 щомісяця.

Слабшими були лише грудні 2022 і 2023 років, коли кількість зареєстрованих ФОП була дещо нижчою від 2000.

Внаслідок зростання реєстрацій протягом усього 2023 року, в Польщі з’явилося 30 325 нових українських компаній. Це на понад 67% більше, ніж у 2022 році, коли кількість нових підприємців становила 18 139.

Кількість усіх нових реєстрацій ФОП у Польщі досягла позначки 299 300. Це означає, що українські компанії вже становлять понад 10%. Загалом у 2022–2023 роках українці зареєстрували в Польщі 48 464 ФОП.

Сприяють розвитку українського бізнесу в Польщі також закони. З 2023 року українці можуть реєструвати підприємства в Польщі на таких же умовах, як і поляки.

Більшість українців працюють у Польщі нижче своїх кваліфікацій та навичок через мовний бар’єр чи визнаність диплома.

У тексті наведений звіт, який показує, що зростання кількості українських компаній не справляє особливого враження на польських підприємців. Лише 27% компаній бояться конкуренції з боку українських компаній на польському ринку, тоді як 61% не сприймають це як загрозу.

«Польська економіка страждає від нестачі робочої сили. Ми стикаємося з величезним дефіцитом на ринку праці, а українські працівники та підприємці заповнюють ті прогалини, де її не вистачає: у будівництві, транспорті, ІТ, сфері послуг. Треба намагатися втримати їх тут, заохочувати працювати в нашій країні, щоб вони не хотіли їхати, наприклад, до Німеччини, тому що вони нам просто потрібні», — каже Лукаш Бернатович, президент Асоціації роботодавців Business Center Club.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

УД
Ухилянт до 16:35

Я тоже в ЄС і здаю квартиру в Закарпатті, бо тут мені задарь тоже нич не дають. А кому ся не любить, та не мусить знимати "помешкання", а може взяти свуй рюкзачок і йти назад.

Б
Бринькош

Я втік бо так треба було,і квартиру в україні здаю. То мій вибір

А
Ага

До 16.35. А ти,полупокер,по ходу,з окопа кукарікаш!?

ДН
До нижнього допису

Не вір в те . Той , що писав , навіть неграмотно , не розуміє де потрібно класти кому чи двокрапку .

О
ого

50+ тисяч євро на місяць?

Ч
Чортам

Усі втікачі з західного регіону України то нелюди, бо цикло. Шановні українці закордоном, повідомляйте про таких нелюдей місцеву владу, особливо про тих, хто здає свої помешкання в Україні.

1
123

Там хоть знаєш за шо податки платиш. А тут у жеб чиновникам

ОЯ
Ось як було

Наприклад: сімя утікла від війни і цієї несправедливості, захопила ташку грошей. Звісно гроші можуть рихло скінчитися, що робити - так, треба якось їх примножувати і жити на них, інакше ташко дуже скоро потуньшає. Враховуючи постійній звіти "чумуданів" грошей та по 10к і більше долярів в жебі що везли "утікачі" за кордон, велика грошва поїха до Європи, ось туй і маєш ФОПи що створюються, а через десять років так, можна і вернутися - просто подивится що нового сталося в Україні і вернутися в цивілізовану Європу - бо кить не за 1 рік чи 2 роки, а за 5-10 років мож стати людиною у Європі. Кожен має має свою історяю, наприклад мій знайомий поїхав у Бударешт, тяжко було йому на початку, потім пристроївся гарно, заробляє 50+ тис. євро на місяць біля ПК і жиє з дружиною та донькою та й зять вже венгр укр. походження намалювався, сестра з чоловіком там. Чи поверниться він сюда???!!! Це навіть не питання, а ствердження!!! Звісно є інші історії, не такі радужні...

Г
Гол

Патріоти

З
Зауважливий

ФОП - це фізична особа-підприємець , а не компанія(ї) , як висвітлено в статті ! P.S. "..... вони просто нам потрібні " ! І аби не їхали до Німеччини (?) . А до України ? Висновок : причина не "військовий стан" , а та сама меркантильність . Тільки мізер повернеться до України, та й те .... на декотрий час .

Читайте також