Польська влада стурбована тим, що близько 1 мільйона українців, які працюють тут, після скасування віз ЄС, поїдуть у пошуках роботи далі - в Німеччину і сусідні більш розвинуті країни.
Це також один з найважливіших питань для польського центробанку, який чекає ознак поступового прискорення зростання заробітної плати в цілому по економіці. Якщо значна частина заробітчан поїде, відповідно, це боляче вдарить по багатьох галузях.
Скасування віз означає, що деякі українці, особливо тимчасові працівники, зайняті в будівництві, можуть скористатися безвізовим режимом, щоб знайти більш високооплачувану роботу в Західній Європі, нехай часто і нелегальну.
З тих пір як Росія в 2014 році анексувала Кримський півострів, сотні тисяч українців щорічно стали запитувати дозволу на роботу в Польщі, - повідомляє Reuter.
За словами економістів, такий приплив робочих рук допоміг стримувати зростання заробітної плати в Польщі - країні з населенням 38 мільйонів чоловік і 16 мільйонами працівників, а також сприяв подальшому економічному зростанню. Тим пчае, що Польща є однією з найбільш швидко старіючих країн в ЄС.
Рівень безробіття у Польщі нині знаходиться на мінімумі з часів переходу країни від комунізму до капіталізму на початку 1990-х років. Однак саме українці заповнюють вакансії робочої сили, утримуючи середню зарплату від різкого зростання.
У той же самий час зарплата, наприклад, в Угорщині зростає щороку на двозначний відсоток - при цьому в країні працює значно менше українців і спостерігається зростання нестачі робочої сили в будівельному і роздрібному секторах, охороні здоров'я та інших галузях економіки.
Глава польського ЦБ Адам Глапінскі сказав в травні, що регулятор буде враховувати ймовірність відтоку українських працівників, але на даний момент не бачить причин для занепокоєння.
В організації роботодавців Pracodawcy RP кажуть, що консервативному польському уряду необхідно робити більше для того, щоб допомогти трудовим мігрантам облаштуватися в Польщі і заповнити вільні робочі місця.
Існують припущення, що число українських заробітчан у Польщі в короткостроковій перспективі зросте в зв'язку зі скасуванням візового режиму, ймовірно, до 2 мільйонів. Однак не факт, що з часом деякі працівники переїдуть в інші країни ЄС в пошуках більшої зарплати.
"Шкода, якщо влада нічого не зробить, щоб їх зупинити", - повідомила Pracodawcy RP.