У прокуратурі обговорили стан справ по підпалам на Закарпатті

12
0

24 квітня у прокуратурі області відбулась міжвідомча нарада керівників правоохоронних органів краю, на якій обговорювали стан розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних з умисним пошкодженням майна шляхом підпалу, а також проти життя і здоров’я працівників правоохоронних органів та суду.

На нараді, яка відбулась під головуванням прокурора області Анатолія Петруні, були присутні голова Закарпатської обласної ради Іван Балога,  заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Антон Громовий, керівники правоохоронних органів краю, заступники прокурора, начальники структурних підрозділів прокуратури області та прокурори районів.

Перший заступник прокурора області Андрій Бакай, в своїй доповіді відмітив, що «Прокуратурою та органами внутрішніх справ вжито низку заходів на даному напрямку роботи. Проведено ряд координаційних та міжвідомчих нарад, як на обласному рівні, так і на місцях. Розроблено заходи, що мали б сприяти розкриттю злочинів вказаної категорії. Проте, це належним чином на результат не вплинуло – кількість розкритих і направлених до суду кримінальних проваджень, розслідуваних працівниками органів внутрішніх справ, все ще є досить низькою».

Також, з  доповідями виступили перший заступник начальника УМВС України в Закарпатській області Сергій Россоха,  начальник Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області Євген Калитич та начальник Мукачівського МВ (з обслуговування м. Мукачево та Мукачівського району) УМВС України в Закарпатській області) Василь Швенда, які надали пояснення щодо причин низького розкриття цих злочинів та свого бачення виправлення ситуації у майбутньому. Зокрема, серед  інших чинників, які «гальмують» розкриття злочинів вказаної категорії – це відсутність свідків («левова» частка злочинів вчиняється вночі), відсутність належного досвіду у молодих спеціалістів, які ведуть слідство,  тощо.  Проте, запевнили, що завдяки спільним скоординованим заходам ситуацію вже найближчим часом буде виправлено, адже напрацювання з цих питань є.

Підсумовуючи, Анатолій Леонідович відмітив, що варто активніше  залучати до співпраці у цих питаннях засоби масової інформації, спонукаючи таким чином громадськість до викриття злочинів, а відтак і до дієвого результату та  наголосив, що «Ціль сьогоднішньої наради – спільними зусиллями прийти до ефективного результату».

За результатами обговорення розроблено ряд скоординованих заходів, які сприятимуть підвищенню ефективності боротьби зі злочинністю.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також