16 січня Верховна Рада ухвалила у другом читанні законопроєкт "Про повну загальну середню освіту" (№0901), який вивів приватні школи з під дії статті 7 мовного закону.
За законопроєкт проголосували 327 народних депутатів. Утрималися депутати переважно з партій "Голос" та "Опозиційна платформа".
Отже, відтепер приватні заклади освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб, мають право вільного вибору мови освітнього процесу та зобов’язані забезпечити оволодіння їх учнями державною мовою відповідно до державних стандартів.
Такою була одна з вимог Угорщини у конфлікті з Україною через "Закон про освіту", а саме статті 7. Угорщину та угорську громаду на Закарпатті не влаштовувала модель для учнів шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС.
У початковій школі вони можуть навчатися материнською мовою, поряд з вивченням державної. З 5-го класу не менше 20% річного обсягу навчального часу має викладатись українською із збільшенням обсягу. Зі старшої школи не менше 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах має читатися державною мовою.
Нагадаємо, що віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба наголосив, що Україна готова йти на компромісні рішення з Угорщиною.
"Безумовно будемо шукати та йти на компроміси, і очікуємо, що й угорська сторона так само буде йти на компроміси. Нам потрібно спільне рішення, як врахує інтереси обох сторін", - зазначив Дмитро Кулеба.