Охорона рибних запасів – один із основних напрямків роботи Головного управління Закарпатдержрибоохорони.
Але на сьогоднішній день є такі види риб, коли тільки одних заходів по охороні недостатньо, оскільки риба перебуває на грані зникнення. У таких випадках збільшення її популяції в природному середовищі проводиться штучним шляхом - зарибленням.
Днями у закарпатські річки випустили близько 23 тисяч мальків струмкового лосося.
Саме задля збереження та здійснення заходів із відтворення деяких видів риб Головне управління Закарпатдержрибоохорони розробило програму "Відтворення лососевих видів риб у басейні р. Тиса на 2008-2017 рр.". Днями її реалізували на гірських річках та тихих потічках селища Великий Бичків Рахівського р-ну спільно із екологами та працівниками державного підприємства Великобичківське лісомисливське господарство. Через відсутність фінансування, працівникам управління Закарпатдержрибоохорони доводиться здійснювати зариблення за сприяння ентузіастів і деяких небайдужих громадських організацій.
Близько 23 тисяч мальків струмкової форелі випустили цього разу у річку, але, за словами рибоохоронців, цього замало. Окрім струмкової форелі на межі зникнення і харіус та дунайський лосось. Місця зариблення вибиралися заздалегідь, враховувались не тільки природні фактори, але і контроль браконьєрства. Варто сподіватися, що ситуація із фінансуванням цієї програми скоро покращиться і подібні заходи будуть проводитися частіше. Необхідно також зазначити, що важливим етапом зариблення є подальший контроль і спостереження за процесом адаптації і росту видів риб.