В Угорщині набув чинності закон, який передбачає кримінальну відповідальність за допомогу біженцям. Його жертвами вже стали й журналісти.
Криваві зіткнення на угорському кордоні з Сербією між поліцією і біженцями зачепили й журналістів. Угорські поліцейські побили і заарештували деяких з них, в тому числі редактора словацького видання "Denník N".
"Все це сталося, коли ми з групою журналістів спостерігали, як маса біженців намагається потрапити на угорській бік через паркан. Я намагалася допомогти одній родині підвестися, коли до мене підскочив поліцейський, вдарив кийком, щільно зв'язав руки пластиком і кинув мене на землю", – описує свій арешт репортерка Тімеа Бек.
Вона стверджує, що поліцейські брутально ображали її, а потім перетягнули на угорській бік кордону. Потім журналістку разом з біженцями допитували протягом кількох годин.
Серед затриманих журналістів був також поляк, в якого була кривава рана на голові (на фото). Потім його доправили до лікарні, де він мав заплатити за допомогу.
Словацьку журналістку після допиту перевезли в місто Сегед, де вона була провела за гратами до ранку.
"Фізичний напад на словацьку журналістку під час її роботи є неприйнятним", – заявив спікер міністерства закордонних справ Словаччини Петер Стано. Словаччина вимагала пояснень з боку посла Угорщини в Словаччині.
За словами представника угорського уряду Золтана Ковача, дії поліції проти сотень мігрантів, які намагалися прорватися через кордони на територію Угорщини і вгамовувалися кийками, сльозогінним газом і водометами є "адекватною реакцією на атаку озброєних мігрантів, які перейшли дозволений кордон".
У свою чергу, угорські поліцейські рішуче заперечили, що вони побили представників ЗМІ. Також спростували інформацію про те, що під час подій на кордоні з Сербією 16 вересня мало місце затримання журналіста. Це випливає з заяви наданої Головним поліцейським управлінням Угорщини (ORFK).
У ORFK повідомили натомість, що поліцією було затримано громадян Австралії, Словаччини та Польщі за підозрою у "незаконного перетині кордону".
Також у заяві підкреслено, що угорська поліція кілька разів офіційно попередила громадян різними мовами, у тому числі працівників ЗМІ, аби вони не заважали роботі поліції і діяли згідно їхніх інструкцій.
"Поліція нікого не била, та діяла відповідно до правових норм, які дозволяють у разі необхідності застосовувати примусові заходи щодо членів агресивної групи", – заявили у поліції Угорщини.
"Я хотіла би подякувати всім, хто висловив мені свою підтримку та іншим журналістам, як і біженцям, яких спіткала та ж доля. На прикордонній території вчора проти мене поводилися брутально, за що ніхто не буде покараний. Нічого. Спасибі за Ваші добрі слова і повідомлення, навколо мене є чудові люди. Проти нас вже зняли звинувачення, завдяки ЗМІ та дипломатичним установам. Будь ласка, подумайте також, що разом з нами були так само затримані біженці. Ми бачили їх у поліції - слабкі люди, старші бабусі, тендітні жінки, дітки. Проти них звинувачення не скасують, ні. Нині я вже маю гарячий суп у друзів в Сегеді і вже усвідомлюю, що сталося. Я не жертва. У мене є права. Жертви в іншому місці", – написала у соцмережі Тімеа Бек.
Mukachevo.net