У закарпатському селищі Солотвино близько 500 чоловік живуть буквально на краю прірви.
Над виробками соляних шахт - провалюється земля. Жителів селища вирішили відселити в Тереблю. З держбюджету виділили близько дев'яноста мільйонів гривень. І ось вже майже добудовані новенькі будинку, але ... більшість солотвинці переїжджати відмовилися.
У селі Теребля будівництво нового мікрорайону для переселенців з Солотвина йде повним ходом. Тут майже готові вісім багатоквартирних 2-поверхівок, сімнадцять приватних будинків, будуть також школа і дитсадок.
Все це збудували всього за три місяці. На роботи вже витратили тридцять сім з 90-та мільйонів гривень з держбюджету.
Ігор Нагурський, інженер будівельної фірми:
- Зовншінє оздоблення фасадів, встановлення вікон, повністю перегородки внутрішні в зданіє, повністю з вхіднімі дверіма на вікінчення, штукатурками, сухими шуткатуркамі в Будинку, а кож дах.
Іван Бушко, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації:
- Будівлі визначалися відповідно до тих, які зараз потрапляють у зону карстового провалля. Ті квадратні метри, ??які були в Солотвині, такі самі й тут.
Ось цей приватний будинок будують для сім'ї пенсіонерів. Їх нинішнє житло в Солотвині - буквально в двадцяти метрах від величезної прірви. Але, як виявилося, переїжджати в Тереблю люди не хочуть.
Олена Прикоп, мешканка селища Солотвино:
- Я все життя тут, у Солотвині, і буду йти вмирати в Тереблю? У мене тут родина. Нехай мені платять, у скільки оцінили мій будинок, тоді я сама буду будувати будинок.
Заступник селищного голови розповідає - нещодавно проводили громадські слухання, і жителі одноголосно висловилися проти переїзду.
Янош Кочерга, заступник селищного голови Солотвина:
- Теребля знаходиться звідси більше, ніж на 50 кілометрів. Розриваються сім'ї, тобто тут залишаються батьки, туди поїдуть діти. Люди тут мають і роботу.
Обласна влада позицією жителів Солотвина здивована. Кажуть, будівництво нового мікрорайону в Тереблі обговорювали кілька місяців, у тому числі і з селищною владою. Рішення приймалося на найвищому рівні - держкомісією з представників МНС, аграрного міністерства та інших відомств.
Іван Бушко, заступник голови Закарпатської ОДА:
- Чому обираємо Тереблю? По-перше, якщо брати Тереблянське родовище - в ньому також є певні залежі солі, які можуть також слугувати для промислового виробництва, а також будівництва алергологічної лікарні.
Чиновники кажуть - якщо мешканці Солотвина офіційно відмовляться переїжджати, самі будуть нести відповідальність за своє життя. А новобудови, мовляв, не пропадуть. Житло віддадуть працівникам солерудника, який планують побудувати в Тереблі.