У справі "чорних трансплантологів" з Інституту ім. Шалімова заарештовані шестеро членів злочинної групи. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Василь Фаринник в інтерв'ю "Газеті по-київськи".
"Арештовані не тільки три лікарі, всього членів групи шестеро. Все почалося з того, що в Ужгороді ми знайшли людину, яка і розповіла нам про ситуацію з незаконними операціями, зав'язаними на столичних іменитих лікарів", - сказав він.
"Ім'я інформатора я вам сказати не можу, але завдяки йому вдалося розкрутити весь злочинний ланцюжок. У цю групу входили не тільки люди, які безпосередньо робили забір органу і пересадку, але й ті, хто займався агітацією донорів, перевезенням і супроводом", - заявив Фаринник.
За його словами, "на сьогодні є 25 осіб, яких схилили до видалення нирки".
"Основну частину донорів оперували в клініках Баку, частину операцій проводили в Інституті ім. Шалімова", - зазначив заступник міністра.
"Ми виїжджали в Баку - факт незаконних операцій підтвердився. Наші медики їздили туди оперувати своїх співвітчизників у приватному порядку, а це, з точки зору нашого законодавства, - злочин", - додав Фаринник.
"Незважаючи на те, що в міліцію донори не заявляли, претензій до лікарів не мають і отримали винагороду $10 тисяч, всіх їх слідчі визнали потерпілими у справі. Зараз ми шукаємо інших донорів", - зазначив він.
Відповідаючи на питання, чому слідчий відмовляється відпустити на підписку хірурга Владислава Закордонця, Фаринник заявив: "Були клопотання від самого Закордонця, від інституту, від товариства пацієнтів, щоб відпустили хірурга на підписку про невиїзд".
"Але питання розглядав Апеляційний суд і вирішив, що підслідний має бути під вартою. Після цього подавалися ще клопотання від захисту Закордонця, але слідчий погодився з рішенням суду про арешт хірурга", - сказав він.
"У нас були дані, що він на волі буде впливати на хід розслідування і навіть може сховатися. Я вважаю, що відпускати його на підписку недоцільно", - заявив заступник міністра.