У стоматологічному факультеті УжНУ з'явився мікроскоп для ендодонтії

23
0

В 2011 році, згідно з програмою Закарпатської обласної ради «Про Програму підготовки та перепідготовки лікарів-стоматологів, лікарів-інтернів, студентів стоматологічного факультету Ужгородського національного університету на 2011 рік» закуплений операційний мікроскоп для ендодонтії АМ-3501 (Німеччина).

Придбали за 91425грн та відеокамера для мікроскопа 14950 гривень. Також Бобиляк Ірена Миронівна та Дячук Едіта Йосипівнаподарували стоматологічному факультету додаткові аксесуари та відеоапаратуру для спостереження та навчання етапів процесу лікування на суму 9295 грн. Бобиляк Ірена Миронівна та Дячук Едіта Йосипівнапройшли курси по навчанню роботи з операційним мікроскопом за свій власний рахунок та отримали відповідні сертифікати. На сьогоднішній день запланована перша ендодонтична операція з використанням нових технологій лікування під мікроскопом на базі стоматологічного факультету УжНУ.

Мікроскоп, а саме можливість побачити те, що армія стоматологів робила до 2000 року, довіряючи тільки своїм тактильним відчуттям і навичкам, здійснив революцію в лікуванні кореневих каналів. За останнє десятиріччя отримано більше відкриттів в технології лікування кореневих каналів, ніж за минуле ХХ століття.

Необхідність лікування каналів зуба часто сприймається пацієнтом як неприємний сюрприз. До недавнього часу лікування каналів проводилося тільки під контролем чутливості рук лікаря і даних рентгенологічного дослідження. Однак, спотворення рентген-знімку та обмеження відчуття дотику людини можуть призводити до помилок і, як наслідок, до неякісного лікування.

На сьогоднішній день використання мікроскопа - це обов'язкова вимога до якісного ендодонтичного лікування. Адже чим більш чітко лікар бачить об'єкт лікування, тим надійніше та ефективніше буде проводитися втручання. Мікроскоп дозволяє збільшити зуб в 40 разів і провести лікування дійсно на високому професійному рівні.

В багатьох випадках, анатомічні особливості зуба без збільшення не вдається побачити – наприклад: структуру зуба, анатомічні особливості будови кореневих каналів, крайове прилягання пломб. Крім того, мікроскоп дозволяє легко виявити додаткові канали, виявити тріщину або перфорацію кореня,та запобігти під час лікування багатьом ускладненням.

Доктор Джуліан Вебер, визнаний авторитет у цілому світі, один із засновників сучасної ендодонтії під мікроскопом, сказав: «Ми можемо полікувати тільки те, що бачимо».

Якщо раніше стоматологи бачили тільки входи у кореневі канали, і всі маніпуляції всередині зуба  здійснювалися фактично всліпу, то сьогодні завдяки мікроспору ми бачимо канал на всю довжину, й можемо контролювати кожен рух.

Робота з операційним мікроскопом супроводжується виведенням зображення на монітор комп'ютера для паралельної можливості спостереження за процесом ендодонтичного лікування, отримання фотографій або записів етапів процесу лікування в цифровому форматіта навчання студентів в режимі он-лайн.

На сьогодні робота стоматолога-ендодонтиста неможлива без операційного мікроскопа. Звісно, коштує таке обладнання чимало й далеко не кожна клініка може його собідозволити.

З усіх стоматологічних клінік нашої області мікроскопи на даний час мають не більше п’яти, а у вищих навчальних закладах України, Угорщини, Словаччини, Чехії, жодного.

Місце проведення: м. Ужгород вул. Університетська 16а., стоматологічний факультет УжНУ

Час проведення:22.03.2012 р., 13:00 – 15:00

Оператори: асистент кафедри терапевтичної стоматології Бобиляк Ірена Миронівна та асистент кафедри дитячої стоматології Дячук Едіта Йосипівна.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також