У будинку краєзнавства у селі Великі Береги студенти Закарпатського угорського інституту показали місцевим дітлахам як треба готуватися до Пасхальних свят.
Организаторі дійства Ласло та Габрієлла Сіладі розповіли про народні угорські традиції, а студенти показали у які ігри грали колись дівчата та хлопці, як водили хороводи та співали пісні. А також за звичаєм обливалися водою.
У свою чергу Маріанна Профус та Єва Габовда провели майстер-клас з фарбування пасхальних яєць. Зокрема як це можна зробити за допомоги віску та спеціальних "золотих" фарб з яєчного порошку та спеціальних барвників, - повідомляє karpatalja.ma.
Слід зазначити, що подібні культурні заходи регулярно проводяться у Великих Берегах, що на Берегівщині. У 2004-му році колишній власник подарував цю селянську хату Закарпатському угорському інституту імені Ференца Ракоці ІІ. У закладі вирішили відкрити краєзнавчий музей. Будівля знаходиться у центрі села, неподалік від реформатської церкви, і зберегла характерні для цієї місцевості архітектурні особливості. Варто зазначити, що ще у 1997-му році члени наукового студентського товариства народної архітектури політехнічного інституту імені Міклоша Ібла рекомендували місцевій владі надати їй статусу архітектурної пам’ятки. Будинок-музей нині візуально представляє як жили у давнину місцеві селяни і є місцем проведення різноманітних тематичних занять із збереження народних традицій.