Про це сьогодні, на прес-конференції в Ужгороді розповів начальник управління охорони здоров'я Закарпатської ОДА Роман Шніцер.
На сьогоднішній день у світі є багато хвороб, які медицина вилікувати нездатна. Покращити якість життя і зменшити страждання покликана так звана паліативна, або хоспісна медична допомога.
За наказом Виноградівської районної лікарні вже півтори місяці в районі діє єдина на всю країну спеціалізована виїзна мобільна бригада паліативної допомоги „Хоспіс на дому”.
Це пілотний проект, що здійснюється за рахунок грантів ЄС та видатків районного бюджету. Загальна вартість проекту – 114 тис. грн. Після завершення року його функціонування буде підведено відповідні підсумки і можна буде говорити про суми, які потрібні на того чи іншого хворого, штат та транспорт, які потрібно буде виділити для тієї чи іншої кількості населення.
За 1,5 місяці функціонування бригади при Виноградівській районній лікарні вже здійснено 68 лікарських і 350 сестринських виїздів бригади до невиліковних хворих. За словами Шніцера ці виїзди реально охопили близько 80 хворих. Більшість з них - онкохворі , але не слід думати, що даний вид медичних послуг потрібен тільки даній групі пацієнтів. «Є ряд захворювань, - імунних, інфекційних, серцево-судинних, - які також потребують хоспісної допомоги», - зазначив медик.
В їх завдання входить купання хворих, обробка ран, медичні сестринські маніпуляції, огляд лікарів, масаж, залучення спеціалістів-консультантів, релігійних духовних осіб.
В Закарпатській області цей вид медичних послуг розвивається досить динамічно. На сьогодні в Закарпатській області діють 34 ліжка надання паліативної допомоги в таких закладах: Мукачівська центральна районна лікарня – 20 паліативних ліжок на базі онкологічного відділення; Берегівська центральна районна лікарня – 10 паліативних ліжок; Виноградівська районна лікарня – 4 ліжка на базі пульмонологічного відділення.
«Навіть якщо вдається полегшити страждання однієї людини, то існування паліативної та хоспісної медицини є виправданим».