
При перевірці було встановлено, що при експлуатації газового обладнання мешканцями квартири було допущено ряд порушень.
Раніше Mukachevo.net писало про те, що у неділю, 20 листопада в Ужгороді чадним газом отруїлось троє дорослих переселенців та немовля.
Провівши перевірку у "Закарпатгазі" зазначили, що у кухні були встановлені примусова витяжка та димохідний котел, що категорично заборонено, а також відсутня припливна вентиляція та не забезпечено технічне обслуговування газоспалювального обладнання.
Саме встановлення примусової кухонної витяжки, наймовірніше, спричинило потрапляння продуктів згоряння із димохідного котла у приміщення кухні через створення так званої зворотної тяги, а відсутність технічного обслуговування котла не дозволила вчасно спрацювати засобам безпеки.
Власнику помешкання пояснили, що у такому разі слід звертатися до організацій, які мають ліцензію на проведення такого типу робіт, та усунути недоліки.
"Чадний газ не має ні запаху, ні кольору – тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Якщо в приміщенні немає достатнього доступу свіжого повітря, погано працює вентиляція, забиті димарі – то там може збиратись чадний газ", — пояснив начальник Ужгородського відділення Богдан Библик.
Потрапляючи дихальними шляхами до крові, чадний витісняє гемоглобін кисню. В результаті настає кисневе голодування тканин. Людина непритомніє. Втрата свідомості настає поступово та супроводжується таким знесиленням, що навіть, помітивши небезпеку, людина неспроможна врятуватись.
У "Закарпатгазі" додають, цього року на Закарпатті зафіксовано 10 випадків отруєння чадним газом, три з яких – летальні.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!