У Закарпатській філармонії продають... топанки

14
0

Вік живи – вік учись. Це про нас. Боже, скільки ще можна навчитися у наш час!

Вік живи – вік учись. Це про нас. Боже, скільки ще можна навчитися у наш час!

Нещодавно йду центром, бачу на філармонії якесь гасло висить. От думаю, якийсь крутий колектив приїжджає, якщо такий банер має. Підходжу, читаю. Не вірю очам, а тому перечитую вдруге. Ні справді: виставка-продаж турецьких товарів.

Для певності заходжу всередину. Так і є: весь хол філармонії забитий вішаками, дублянками, куртками, топанками. Одне слово, Ростропович відпочиває.

Смагляві люди голосно перегукуються незрозумілою мовою зі зрозумілою лайкою. Запитую їх, чи вони не турки. (Хоча що тут питати: турками в даному випадку є ми). „Нє валнуйса, дарагой, всьо харашо, -- запевнили мене. – Наш начальник дагаварілса з дірєктором”. Ну те, що вони „дагаварілісь”, це коню зрозуміло.

Мене просто цікавить інше, як директорові таке в голову могло прийти, що іншому не прийде нікуди: зробити із храму мистецтва базар! У цивілізованому суспільстві є речі, які не обговорюються: не груби старшому, не викидай сміття за поріг хати, будь ввічливим до сусіда. Це називається загальним словом КУЛЬТУРА. Тому в кожному стотисячному німецькому місті є свій оперний театр.

Колись Павло Мешко запевняв ужгородців, що мріє про оперний театр в Ужгороді. Але став директором філармонії... і відкрив у ній турецький ярмарок. Я розумію, що бізнесова жилка у ньому ще не вмерла. Чи це перебування у Партії регіонів на нього так вплинуло? Авжеж, методи – „чіста канкрєтниє, донєцкіє”. Як у сучасній приказці: бабло перемагає зло.

Як підмітив один жартівник, він би ще зрозумів, якби базар був не турецький, а єврейський, натякаючи, що колись споруда належала жидівській громаді.

Мовчимо вже про те, що філармонія -- колишня культова споруда, синагога, в якій люди роками молилися. А може Павло Мешко Біблію не читав? Так хай почитає! Там якраз Ісус Христос виганяє базарників із храму божого.

Одне слово, треба ще вміти так порушити усі цивілізаційні норми. Цікаво, що нас чекає завтра? Що ще видумають товариші-нувориші у гонитві за баксами? Продали приміщення залізничної касу попереднього продажу квитків, у філармонії відкрили базар. Що ще? „Жуть стала лучше, жуть стала вєсєлєй!”.

А тим часом працівники філармонії уже два місяці не отримують зарплату. Канєшно, дарагіє! Ви ж з турками не домовлялися!

Олександр ГАВРОШ,

„Старий Замок-Паланок”.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також