У закарпатських таборах відпочинку хвороб не зафіксовано

9
0

Ще задовго до настання літніх канікул питання організації оздоровлення та відпочинку школярів розглядалося на засіданнях районної міжвідомчої комісії з організації та проведення літнього оздоровлення та відпочинку дітей.

 

Тут обговорювалися можливості максимального використання наявних ресурсів для цієї справи в умовах нашого району. Йдеться про урахування виділених бюджетних коштів, наявність матеріальної бази у навчальних закладах, досвід попередніх років, забезпеченість педагогічними кадрами, можливість залучення спонсорських коштів тощо. 
 
Протягом оздоровчої кампанії 2012 року послугами оздоровлення та відпочинку було заплановано охопити значну частин дітей учнівської молоді (без учнів 11 класів).
 
З 28 травня по 12 червня 2012 року на базі шкіл району працювало 11 таборів (1 – праці та відпочинку при санаторній школі-інтернат з цілодобовим перебуванням) відпочинку, в яких відпочивали майже 1400 дітей. Усі діти у таборах відпочинку забезпечувались гарячим харчуванням. Режим роботи 9.00 год. До 15.00 год., з разовим харчуванням на суму 8.00 грн. на особу. Тривалість відпочинкової зміни – 14 днів. Під час перебування у таборі діти мали змогу відвідувати культурно-масові та спортивні заходи, різноманітні гуртки, ходили на екскурсії та турпоходи, що забезпечило їх змістовне дозвілля.
 
Робота пришкільних таборів організована так, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі, відчувала себе затишно, збагатилася духовно, загартувалася фізично. Щоденними планами роботи передбачалося проведення цікавого та змістовного дозвілля: конкурсів, вікторин, змагань, спортивних рухливих ігор на природі, свят, ін­сценізації казок. Щоденна робота таборів була розписана до хвилини. У ході перевірок, наприклад, виявлено, що багато педагогів надають великого значення організації ігор, які називають «королевою дитинства», адже без них дітям живеться сумно і нецікаво. Тому при плануванні роботи таборів це було враховано і включено якомога більше ігрових моментів. Зверталася увага на те, щоб викликати в учнів прагнення фантазувати, відкривати для себе новий світ, щось незвичайне і прекрасне, а також надають можливість перевірити свою силу, спритність, швидкість та спортивне загартування.
 
Організатори пришкільних таборів добре розуміють, що дітей розвивають змістовні культурно-масові заходи, яскраві дійства та особиста участь у всіх справах. Ураховуючи всі об’єктивні та суб’єктивні можливості, рівень розвитку й вихованості та реальні запити учнів, змістовно і цікаво організовували роботу таборів у Ставненській, Волосянківській, Великоберезнянській ЗОШ І-ІІІ ст. та низці інших навчальних закладів району. Педагоги, вихователі постаралися реалізувати пріоритетні напрями виховання, зокрема патріотичного, морального, естетичного, фізичного, екологічного, які тісно взаємопов’язані, доповнюють одне одного.
 
Треба додати принагідно, що всі пришкільні табори на період літнього відпочинку були забезпечені кваліфікованими педагогічними працівниками. Медичне обслуговування в таборах відпочинку здійснювали медичні фахівці згідно з договорами, укладеними на початку року. На період роботи табори були забезпечені необхідним обладнанням. Всі навчальні заклади мали холодну та гарячу проточну воду. На щастя, ніяких хвороб чи неприємних випадків за період роботи пришкільних таборів зафіксовано не було. Відпочинок школярів не закінчився, ще багато часу попереду, тож у наших дітей ще чимало щасливих миттєвостей літнього оздоровлення та дозвілля — із посмішкою пробігатися по росяній траві, забити гол у ворота суперника, зануритися в прохолодну річку, відпочити за кордоном, здійснити незабутні екскурсії та мандрівки. До речі, з 1 серпня працює ще один табір на базі центру позашкільної роботи, який гарантує цікавий пізнавальний і творчий відпочинок 20 школярів селища. Зазвичай табірна зміна у цьому закладі дає можливість творчо обдарованим дітям провести цікаві майстер-класи, конкурси, змагання тощо.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також