У селі Ділове, що неподалік райцентру Рахів на Закарпатті в 1887 році науковці з Відня провели геодезичні дослідження й встановили історичний знак з каменем, які вказують на місце, де визначено центр Європи.
Нині поряд з пам'яткою працює ресторан. Відвідувачів запрошують побачити унікальну колекцію старожитностей – замків, полумисків, дзвіночків, прасок, м'ясорубок, ліхтарів і фотоапаратів. Серед експонатів, розвішаних на стінах і стелі колиби-музею, є багато рідкісних речей.
"У колибі зібрано щонайменше 6 тис. різноманітних предметів з побуту гуцулів. Її господаря звати Василь Шорбан. Він звів ресторан зі смерекового зрубу на місці болота. Стіни оздобив сільськогосподарським реманентом, старим гуцульським одягом, кухонними предметами своєї родини. Потім йому почали зносити різноманітні речі звідусіль. Багато рідкісних предметів господар купував", - розповідає туристам на подвір'ї колиби екскурсовод Марія.
Жінка показує відпочивальникам колекцію австро-угорських велосипедів початку 20 ст. Вони причепленні ззовні ресторану до колод.
Відвідувачам ресторану дозволяють фотографуватися на тлі експонатів. Готують закарпатські страви. Найпопулярніша серед туристів – банош — кукурудзяна каша, варена на сметані з шкварками та бринзою.
На всіх стінах закладу розміщено старовині предмети. Великий стовп посеред залу обвішаний дзвонами, які чіпляли на шию худобі під час випасу.
"Чорт його батька знає, де вони стільки замків і всіляких ключів взяли. Їх тут мабуть з тисяча буде! Від найменшого, який з ніготь на мізинчику, до здоровенних по півметра. Такого дива в житті ще не бачив. Тут рота роззявиш, то й вареник в горлі ще застрягне, - захоплюється Андрій Григорук із Луцька. Він приїхав разом з друзями туристичним автобусом. – Читав в Інтернеті, що в цьому ресторані є, навіть, однострій вояків дивізії "СС-Галичина". Треба сфотографуватися обов'язково. Цікаво, чи знайдеться в колибі справжня повстанська зброя?"
Колибу-музей відкрили в 2005 році. Серед експонатів - старі полумиски, меблі, колекція ліхтарів, друкарських машинок, прасок і гасових ламп. У кутку на другому поверсі стоять старі пральні машини та радіоприймачі.
Географічний центр Європи й колиба-музей знаходяться по дорозі з Рахова до Тячева.