У Закарпатті активізувалися змії: є потерпілі

53
1

У Великоберезнянському районі Закарпаття активізувалися змії. Цьому підтвердженням є випадок, що стався з 21-річним мешканцем с. Забрідь, який днями звернувся за допомогою в районну центральну лікарню, після того як його в лісі вкусила невідома змія.

Чоловік, відчувши укус, негайно поспішив у бік автошляху, де зупинив попутній автомобіль. Дорогою до лікарні Антон почав почувати себе зле, здавалося що ось-ось знепритомніє. На щастя потерпілого, він вчасно звернувся до медиків, де йому надали кваліфіковану допомогу. Життю селянина вже нічого не загрожує.

Окрім цього гадюк в селищі Великий Березний бачили й інші мешканці. З огляду на це головне управління МНС в Закарпатській області звертається до всіх краян з проханням бути дуже уважними й дотримуватися необхідних заходів безпеки. Ідучи в місця, де можлива зустріч зі зміями, необхідно мати відповідний одяг та взуття. Запобігають укусам гадюки високі черевики, грубі шерстяні шкарпетки, щільні, не облягаючі штани, заправлені з напуском на взуття. При зборі грибів і ягід краще користуватися палицею достатньої довжини, щоб перевірити зарості біля того місця, де вони ростуть. Не зайвою буде виставлена вперед палка при швидкому русі по стежці.
Якщо вкусила змія, потерпілого слід якомога швидше доставити до лікаря. Але спочатку потрібно уповільнити дію отрути. Передусім, постаратися як можна скоріше відсмоктати її з рани, постійно випльовуючи отруту. Не можна цього робити тому, у кого є садни або інші поранення слизової оболонки губ або порожнини рота. По можливості, рану слід обробити 5%-ним спиртовим розчином йоду або одеколоном, спиртом.

Відсмоктавши отруту, необхідно обмежити рухомість потерпілого, адже це прискорює потрапляння отрути в кров. Якщо місце укусу на руці, її потрібно підвісити на хустинці, якщо на нозі – накласти шину. Щоб прискорити виведення отрути, слід давати потерпілому більше чаю і лужної мінеральної води.

Найбільш ефективний засіб проти зміїної отрути – полівалентна протизміїна сироватка, введена не пізніше ніж через 30 хвилин після укусу. Але вводити її може і повинен тільки медичний працівник. Самостійність небезпечна через можливий розвиток алергічних реакцій на введення сироватки. І якщо людині не надати термінової допомоги, вона може загинути.

Коментарі

У
украинец

ПРИРОДУ УЧИТЕ - ЗАКАРПАТЦЫ. ВЫ НАРУШИЛИ ИХ ТЕРРИТОРИЮ. НЕ ОНИ К ВАМ ПРИПОЛЗЛИ.

Читайте також