У Закарпатті інспектори рибохорони викрили 27 порушень

23
0

Похолодання в першій декаді жовтня місяця внесло свої корективи і в роботу інспекторського складу. В першу чергу такі періоди характеризуються зменшенням "браконьєрського лову", що спричинено мінливістю поведінки риби, перебудовою тактики дій порушників (зміною знарядь та способів незаконного добування).

У той же час збільшується кількість порушень пов'язаних з режимними нерестовими обмеженнями, ловом заборонених та занесених до "Червоної книги" видів риб (форель, харіус, марена звичайна, марена балканська). Так за цей період інспекторами рибоохорони викрито 27 таких порушень за яким накладено штраф на суму 935 грн.

Особливу увагу інспекторами рибоохорони було приділено місцям нересту та маршрутам міграції струмкової форелі, збереження недоторканності цих місць. В цьому плані основна робота була спрямована на гірські річки та їх притоки. Як показують результати проведеної роботи, то на сьогоднішній день , ще залишаються серйозні прогалини під час лісогосподарської діяльності окремих лісгоспів в Тячівському, Свалявському адміністративних районах. Окремими керівниками ДЛГ, по попередніх приписах інспекторів рибоохорони на усунення порушень, так і зроблено висновків та практичних дій по їх усуненню , за що останні були притягнуті до адмінвідповідальності разом з головними лісничими.

На двох лісосіках інспектори рибоохорони із-за масштабності порушень, змушені були призупинити лісогосподарську діяльність. На сьогодні перевірка щодо дотримання природоохоронного законодавства під час лісозаготівельних робіт вздовж водних об'єктів триває.

Спад води на водних об'єктах спонукав до протиправної діяльності і іншу категорію порушників, а саме добувальників "гравійно-піщаної суміші". Зазначені порушення по самовільному забору гравію мали місце : в с.Сторожниця на р.Уж Ужгородський район( Крівенько М.Ю.,Шикула О.Й.), Тячівському районі на р.Тересва(Лучинський М.М.,Футько М.І.,Куцин В.В.,Цебера М.М.), на р.Тиса (Вайнай В.В.), на р.Теребля (Федько І.Ю.) . Всього за порушення пов'язані з господарською діяльністю за вказаний період притягнуто до адміністративної відповідальності 30 осіб (3 посадові особи) за що накладено штрафу на суму 1 957 грн..
Під час перевірки відкритих водойм було вилучено 3 заборонених засоби (сітки-плутанки).

В загальній кількості за першу декаду жовтня було викрито 56 порушень природоохоронного законодавства в сфері охорони і збереження водних живих ресурсів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також