У Закарпатті майже втричі зросла дитяча злочинність

13
0

У прокуратурі області відбулась розширена колегія щодо додержання законодавства про захист прав і свобод дітей. У роботі колегії взяли участь керівники органів та служб на які державою покладений обов’язок захищати права дітей.

Відкриваючи засідання колегії прокурор Закарпатської області Анатолій Петруня зазначив, що стан здоров’я дитячого населення з року в рік погіршується, зростає число дітей-інвалідів та число ВІЛ-інфікованих неповнолітніх. Збільшується кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Нажаль, в області майже втричі зрослі дитяча злочинність. І в основі цього лиха лежить, насамперед, економічний стан нашої держави: батьки, не знайшовши роботу, виїжджають на заробітки за кордон або зловживають спиртним, а діти залишаються без належного виховання та догляду. Як наслідок – неповнолітніми за 8 місяців вчинено 332 злочини, половина з них – тяжкі та особливо тяжкі, а близько 300 дітей щороку стають жертвами злочинів.

Майже 1,5 тис. неповнолітніх виховуються у неблагополучних сім’ях, де батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків по утриманню та вихованню дітей, вчиняють щодо них насильство. У поточному році відносно таких батьків органами прокурорами порушено 49 кримінальних справ, які скеровані вже до суду.

До скоєння протиправних дій активно залучаються діти молодшого віку. Незважаючи на це, деякі педагогічні колективи міст та районів області самоусунулись від проведення виховної роботи з учнями. Неналежно контролюється відвідування учнями шкіл, не вживається вичерпних заходів до охоплення дітей навчанням. За втручанням прокурорів до відповідальності притягнуто 38 працівників шкіл та органів освіти.

Проблема дитячого травматизму з кожним роком набуває все більш небезпечних обрисів. У два рази збільшилась кількість випадків травмування дітей під час навчального процесу. Разом з тим, прокурорськими перевірками виявлялись факти приховування від обліку випадків травмування дітей під час навчального процесу.

Також, прокурори мали питання і до обласного центру зайнятості, який справно інформує про працевлаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Тоді, як за даними прокурорів, реально працевлаштовано менше дітей, ніж вказано у поданій статистиці.

„А за усіма цими цифрами – сказав прокурор області, - стоять долі дітей. Про це треба завжди пам’ятати”.

За інформацією старшого помічника прокурора області з питань захисту прав і свобод неповнолітніх Наталії КУЗАН, у поточному році за втручанням міськрайпрокурорів поновлено права понад 70 студентів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким виплачено понад 270 тис.грн. заборгованих державних допомог та стипендій. Найбільше порушень виявлено по Ужгородському національному університету, де троє дітей-сиріт біля року були позбавлені стипендії взагалі.

Прокурори Великоберезнянського, Іршавського та Тячівського районів реагували на порушення вимог Закону України „Про професійно-технічну освіту” щодо забезпечення виплати заробітної плати учням під час проходження виробничої практики.

Однією з причин зростання злочинності серед дітей є їх незайнятість. У поточному році на 150 % зросла кількість підлітків, неохоплених навчанням та працею, які вчинили злочини.

Також піднімалися болючі питання вживання дітьми спиртних напоїв, (адже за 8 місяців поточного року кожний дев’ятий неповнолітній вчинив протиправні дії у нетверезому стані). Не оминули прокурори і питання порушення житлових та майнових прав дітей. Саме ці причини часто стають першоджерелами того, що дитина стає на злочинний шлях. Прокурорські перевірки показали, що порушення житлових прав неповнолітніх набувають поширення майже у всіх районах. В області проживає близько 2300 дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування. І лише 5% таких неповнолітніх володіють житлом.

При проведені перевірок в інтернатних закладах, де знаходиться понад 560 дітей-сиріт, було встановлено, що адміністраціями закладів не володіють інформацією щодо наявності у підопічних дітей майна, внаслідок чого ними не вживаються заходи щодо його збереження, своєчасного оформлення спадщини, стягнення плати за орендоване майно. Здебільшого, у особових справах є довідка про відсутність права власності на житло.

Тому прокурор області наголосив, що сьогодення вимагає від державних органів та служб злагодженої роботи, а від прокурорів – посилення прокурорського нагляду за додержанням прав і інтересів дітей.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також