
З початку року до лікувальних закладів Закарпаття поступило 18 дітей з діагнозом «алкогольне отруєння». Про це йшлося під час міжвідомчої наради керівників прокуратури, ГУМВС України в Закарпатській області та інших уповноважених державних органів щодо додержання законодавства, спрямованого на запобігання злочинності.
За інформацією старшого помічника прокурора області з питань захисту прав і свобод неповнолітніх Наталії Кузан, протягом минулого року неповнолітніми та за їх участю скоєно 249 злочинів, з яких 160 - тяжкі.
З початку року вже спостерігається тривожна тенденція до зростання рівня підліткової злочинності.
Прокуратура вважає, що не останню роль у такому зростанні злочинів, особливо рецидивної, відіграє недопрацювання кримінальної міліції у справах дітей, яка останнім часом значно послабила профілактичну роботу з підлітками. Звичайно, при цьому не знімається відповідальність із керівників інших державних органів, уповноважених займатися згаданими питаннями, – зауважили представники прокуратури.
Заступник прокурора області Іван Русин акцентував увагу присутніх на питанні боротьби із дитячим алкоголізмом. За його словами, сьогодні це дуже серйозна проблема – на ґрунті вживання алкоголю та наркотичних речовин підлітками вчинено 29 злочинів. Проте, працівниками КМДС не приділяється належна увага для попередження цих негативних проявів у молодіжному середовищі, – стверджує заступник прокурора.
Так, торік через неналежну профілактичну роботу з попередження шкідливих звичок серед неповнолітніх у лікувальні установи області з діагнозом «алкогольне отруєння» доставлено 77 дітей. З початку року таких випадків вже 18. І це тільки офіційні цифри.
У прокуратурі вважають, що у цій ситуації недостатньо вживаються норми адміністративного характеру до неповнолітніх. А особливо до їхніх батьків, котрі неналежно виконують свої обов’язки з виховання дітей.