22 листопада в прокуратурі Закарпатської області відбулося засідання колегії, на якому обговорювалося питання додержання законодавства у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та прокурорського нагляду у цій сфері.
У той час, коли цей напрям роботи є пріоритетним в діяльності правоохоронних, контролюючих органів, органів державної влади та місцевого самоврядування, протидія та попередження цієї злочинності з їхнього боку не є системне, реагування – не завжди адекватне, а перевірки – малорезультативні.
Управління охорони здоров'я облдержадміністрації, районні державні адміністрації та виконавчі комітети міських рад досі не розробили програми реалізації відповідної Концепції (у сфері протидії поширенню наркоманії) та не подали їх на розгляд сесій рад. Вказані програми розроблені лише Виноградівською та Рахівською районними державними адміністраціями, але фінансування цих програм не здійснюється.
Прокурорами Іршавського району, Берегівським та Хустським міжрайонним виявлялися порушення порядку видачі рецептів на вказані препарати.
Ефективність роботи правоохоронних органів з протидії злочинам у цій сфері залишається недостатньою.
Недостатнє використання координаційних повноважень у цій сфері призвело до зростання зареєстрованих злочинів, пов'язаних з наркотиками. У місті Ужгороді - на (12,2%), в Мукачеві (2,6%), Ужгородському (8,3%), Великоберезнянському (150%), Мукачівському (2,3%), Свалявському (4,4%), Берегівському (3,3%), Міжгірському (11,7%), Тячівському (7,7%) районах.
Правоохоронці області не виявляли факти контрабанди наркотиків в особливо великих розмірах, їх виготовлення і збут у промислових масштабах. Недостатньо проводиться оперативно-розшукова діяльність з виявлення злочинів за фактами розповсюдження наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів через мережу Інтернет. Тільки 1 такий злочин виявлений ВБНОН УМВС України в Закарпатській області, а УБОЗ УМВС та УСБ України в області - жодного. Малоефективною є робота оперативних підрозділів УМВС України в області, працівниками яких виявлено тільки по одному злочину (1-УБОЗ та 1 -БНОН) щодо відмивання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.
Значна частина вилученої наркотичної речовини завозиться на територію області з країн Європи. Проте правоохоронні органи обмежуються документуванням факту вилучення цієї наркотичної речовини і не відслідковують канали її надходження та осіб, які здійснюють постачання цієї речовини. Організатори злочинів та збувачі наркотиків встановлюються в поодиноких випадках.
Потребує посилення протидія злочинним угрупуванням. У поточному році тільки спецпідрозділами УМВС та УСБУ в області порушено по одній кримінальній справі про вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків, вчинених у складі організованих груп.
Через недостатність вжитих заходів на 30% знизилась результативність роботи по викриттю осіб, які займаються збутом наркотиків та їх перевезенням залізничним транспортом.
Упродовж 9 місяців 2011 року органами прокуратури області виявлено 4 факти укриття злочинів у цій сфері шляхом відмови у порушенні кримінальної справи, які органами прокуратури скасовані, в інших - триває досудове слідство.
Малоефективною є робота відділів кримінальної міліції у справах дітей щодо виявлення фактів поширення обігу наркотиків серед молоді. Кримінальною міліцією у справах дітей органів внутрішніх справ виявлено лише 1 особу в стані наркотичного сп’яніння.