У замку Паланок відкрили пасхальну виставку (ФОТО)

8
5

До найсвітліших свят Христового Воскресіння у екуменічній церкві замку «Паланок» відкрито виставку витворів ручної роботи на пасхальну тематику.

Мукачівська міська рада розповідає, відвідувачі мають можливість не тільки помилуватися цікавими творчими роботами, виготовленими у різних техніках і з різних матеріалів, але й почерпнути ідею для створення власних великодніх писанок та сувенірів.

Експозиція триватиме два тижні.

Нагадаємо, днями у центрі Мукачева молодь вчилась писанки розмальовувати.

Дивіться також: 

Ужгородцям представили понад 500 писанок кращих майстрів області

"Воскресни, писанко!": На площі в Ужгороді представили майже 1 тис. різних писанок з усієї області

Коментарі

М
Мукачівка

Коли заасфальтують вулицю Росвигівську

ДМ
дід Михайло

Далі сам автор пише, що фараон побачив загрозу з боку євреїв, бо вони зайняли якнайбільше керівних і поважних посад у державі, і «жахалися єгиптяни через ізраїлевих синів». Тоді фараон став примушувати євреїв працювати фізично, що їм, звісно, не сподобалося. Фараон зробив висновок: «Нероби ви, нероби!» (Вих. 5: 17). Далі йде докладний опис перебування юдеїв у Єгипті та їхнє невдоволення станом речей. Враховуючи, що ці тексти писалися юдейськими рабинами, ми випускаємо подробиці, які мають на меті показати всі «жахи» так званого «єгипетського рабства» єврейського народу. Та навіть крізь завісу міфологізованої розповіді про Пасху уважний український читач побачить справжній перебіг подій тієї Ночі Смерті, яку євреї назвали пейсахом. Очевидно, тут стався справжній погром — тільки били не євреїв, а самі євреї вбивали й грабували єгиптян.

ДМ
дід Михайло

Історія християнської Пасхи сягає далеко в часи передхристиянські, які описує Біблія (друга книга Мойсеєва «Вихід»). Тут розповідається про Якова — родоначальника євреїв (онука Авраама), який привів ізраїлевих синів до Єгипту, де вони «плодилися сильно і розмножувалися, та й стали вони надзвичайно сильні. І наповнився ними той край» (Вих. 1: 7).

ДМ
дід Михайло

Чому пасхальню, а не Великодню? Великдень — це велике Праукраїнське Свято, Перемога Світла Дажбожого над зимовою темрявою. Ніякого відношення до «воскресіння Христоса» ця назва не має. Хоча дуже часто чуємо, як християни кажуть, що Паска — «це по-українськи Великдень». Це груба помилка. Великдень — справді, українська традиція, але він аж ніяк не тотожний християнському святу Пасхи. Спробуймо розібратися, що ж святкують християни?

0
01

По карті Мукацівця за 10 гривунь мош гуляти цілий динь по замкови...... УРА.........

Читайте також