Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер запропонував ввести квоти на прийом іммігрантів для країн Євросоюзу. Однак, за інформацією європейських ЗМІ, пропозиції Юнкера критично сприйняли ряд країн ЄС, в першу чергу, Угорщина.
У Євросоюзі вирішили, що квоти на мігрантів, у свою чергу, повинні будуть надаватися окремим державам в зв'язку з такими показниками, як обсяг валового внутрішнього продукту, чисельність населення, рівень безробіття, а також кількість мігрантів, які раніше зверталися за наданням притулку в цих країнах. Дані пропозиції є частиною розробленого ЄК плану з протидії притоку до Європи незаконних мігрантів.
За даними Deutsche Welle, Естонія, Словаччина та Угорщина заперечують проти такого плану з боку Єврокомісії. Так, уряд Естонії вважає, що прийом біженців повинен бути добровільним.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вже назвав план «божевільним». «Європейська ідея впустити мігрантів у свою країну, а потім розподілити їх по всьому ЄС - це божевільний і несправедливий план», - заявив політик.
Депутат партії Фідес Ласло Пошана нещодавно повідомив, що "зіткнення культур часто призводить до конфліктів". Він навів у приклад досвід міста угорського Дебрецен, де знаходиться центр з прийому біженців і де часом стаються зіткнення між представниками різних культур та країн.
"Проблеми почалися, коли «відносно закриті» табори були скасовані і після того, як Угорщина вступила в ЄС", - сказав Ласло Пошана.
Депутат від провладної партії розповів сталася бійка за участі трьох нігерійців, «які побили угорця» і алжирця. А також почалася масова бійка в центрі біженців, для чого довелося навіть викликати 600 поліцейських.
"Угорщина є п'ятою країною з найбільшою кількістю мігрантів у Європі і займає друге місце з точки зору їхнього співвідношення на душу населення", - повідомив політик. Він зазначив про майже двадцятикратне збільшення числа нелегальних іммігрантів, які прибули в Угорщину в період з 2012 по 2014 роки. Ласло Пошана вважає, що якщо Європейський союз не здатний боротися з незаконною імміграцією, то повинен дати державам-членам більше свободи в законодавчому плані з цього питання.
У той самий час, як показали результати соцдослідження центру "Таркі", число угорців, які мають негативне та ксенофобське ставлення до іноземців досягло рекордного рівня. Згідно даних дослідження, 46% респондентів згідні з твердженням, що нікому, хто шукає притулку не мають дозволяти в'їжджати на територію Угорщини. Цей показник ксенофобії угорців став найбільшим з 1992 року.
Mukachevo.net