"Угорщина стала "слабкою ланкою" в НАТО через відносини з Путіним", – представник адміністрації США

18
0

У своєму інтерв'ю угорському щоденному виданню "Непсава" у понеділок, 23 квітня, Томас О. Мелія заявив, що незрозуміло скільки ще союзники по НАТО будуть готові ділитися ключовою військовою інформацією з Угорщиною, оскільки остання, за його словами, підтримує "все більш тісні" відносини з "все більш агресивною Росією Путіна".

Томас О. Мелія є помічником адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для Європи та Євразії. Також він раніше працював заступником керівника Бюро з питань демократії, прав людини та праці Державного департаменту США.

Згідно зі словами Мелія, Угорщина стала "слабкою ланкою" НАТО.

– Я не розумію, як угорці можуть терпіти це після того, що Росія зробила з Угорщиною в роки комунізму. Втратили історичну пам'ять?, – запитав він.

Мелія зауважив, що ОБСЄ виявила порушення під час останніх парламентських виборів, зокрема упереджену інформацію, яку подавали державні ЗМІ, але, перш за все, відбулася масова кампанія "залякування" проти мігрантів. У той час, коли багато угорців знайшли притулок на Заході після подій 1956 року, в Угорщині нині практично немає біженців з Середнього Сходу.

Також він виступив на захист Джорджа Сороса, проти якого розгорнуто кампанію в Угорщині. Мелія нагадав, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан практично виступає проти свого колишнього соратника, чию стипендію він використовував 30 років тому, коли навчався у Великобританії.

Мелія вважає, що уряд Орбана серйозно нашкодив міжнародній репутації Угорщини.

У той час на ці заяви вже відреагували у МЗС Угорщини. Представник міністерства закордонних справ Томаш Менчер у понеділок заявив, що Томас О. Меліа "образив" весь угорський народ.

– Томас О. Меліа – людина-невдаха Джорджа Сороса, який повинен був залишити Державний департамент США. Це неймовірно, що він хвалить Сороса, і ображає угорський народ, – заявили у МЗС Угорщини.


До слова, між Києвом і Будапештом досі є непорозуміння навколо НАТО, оскільки Угорщина блокує засідання комісії Україна - НАТО.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також