Угорщина вирішила будувати російський газопровід "Південний потік" у обхід України

16
0

Газопровід "Південний потік" - проект "Газпрому" вартістю кілька десятків мільярдів доларів - задуманий як вихід на південь Європи, в обхід України.

Більшість країн Європи розуміють, що його будівництво суттєво може нашкодити нашій державі - Росія планує взагалі залишити українців без свого газу.

Скажімо, Румунія нещодавно остаточно відмовилася від використання газопроводу «Південний потік» для експорту власного газу, яким країна забезпечена на 80%. Про це заявив президент країни Траян Бесеску.

«Після початку експлуатації нових газових родовищ у Чорному морі Румунія зможе експортувати газ з одним єдиною умовою: жоден кубометр румунського газу не буде поставлятися на експорт через газопровід «Південний потік», який буде прокладений по території Болгарії», – наголосив президент Румунії.

Однак підтримати будівництво російського проекту "Південний потік" вирішила Угорщина. При чому планує розпочати його вже протягом найближчих півроку, аби завершити до 2017 року.

Про це заявив глава енергетичної групи MVM Чаба Байї газеті Napi Gazdasag: "Ми могли б розпочати роботи протягом шести місяців від сьогоднішньої дати, але хотіли б завершити угорську ділянку до 2017 року".

Слід зазначити, що крім "Південного потоку" Угорщина підтримує і інші російські проекти. Це і угода зі сховищами російського газу та будівництво двох  реакторів на атомній електростанції "Пакш" у центральній Угорщині.

Нагадаємо, що 25 вересня угорський газовий оператор FGSZ без попередження зупинив реверсне постачання газу до України. Наступного дня голова угорського уряду Віктор Орбан повідомив, що після переговорів з головою  "Газпрому" Олексієм Міллером, було досягнуто домовленості зі збільшення обсягів поставок газу до Угорщини.

Взагалі активна співпраця з Росією в Угорщини ніби на показ всім.

До цього можна додати і новину про те, що Угорщина у найближчому майбтуньому може покинути Євросоюз. Про це нібито заявив спікер парламенту Угорщини Ласло Кевер. Принаймні такі слова спікера цитує угорське щоденне видання origo.hu.

Голова парламенту сказав, що якщо Брюссель вказуватиме країні, як потрібно керувати, то він є подібним до Москви зразка 1989 року. І якщо так, то Угорщина може залишити Євросоюз, але це найгірший сценарій, додав він.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також