
Парламент Угорщини 23 грудня ухвалила закон про створення особливого міністерства у справах закордонних угорців. Зарубіжні угорці з отриманням подвійного угорського громадянства отримують всі права, якими володіють і громадяни самій Угорщині, в тому числі - обирати і бути обраними до угорського парламенту. У зв'язку з цим закордонні угорці виводяться зі сфери дії Міністерства закордонних справ Угорщини. Про це повідомляє Угорське телеграфне агентство (MTI).
Нагадаємо, великі угорські діаспори є в Румунії (найбільш велика), на Україну, в Сербії та Словаччини. При цьому найбільша активність Будапешта спрямована на діаспору в Трансільванії, яку Угорщина поступилася Румунії за Тріанонським договору 1920 року з країнами-переможницями у Першій світовій війні, втративши таким чином 2 / 3 території і населення. 24 листопада Міністерство закордонних справ і Міністерство адміністративного управління та юстиції Угорщини і Угорський національний рада Трансільванії підписали угоду про відкриття з 1-го січня 2011 року в Трансільванії мережі "Трансільванських центрів демократії", метою яких заявлена допомога трансільванським угорцям, громадянам Румунії, набувати другий угорське громадянство.
Як повідомляло ІА REGNUM, 5 вересня 2009 пройшов у місті Одорхейул Секуеск з'їзд представників місцевих органів влади Секуйского краю проголосив створення Секуйской автономії ("Секу" - самоназва трансільванських угорців -. Прим ІА REGNUM), до якої ввійшла більша частина території трансільванських повітів Харгіта, Ковасна, і Муреш. На з'їзді було також затверджено гімн, прапор, герб і адміністративна карта новоствореної Секуйской автономії. 12 березня 2010 у місті Сфинту Георге відбувся другий з'їзд мерів і радників Секуйского краю. Головним рішенням учасників з'їзду стало надання угорської мови офіційного статусу на регіональному рівні. При цьому центральні органи влади Румунії не визнали законності рішень обох з'їздів.