
28 листопада 2015 року заступник глави МВС Угорщини Ласло Ташнаді заявив, що завдяки пильності спецслужб було затримано двоє чоловіків, які мали при собі зброю і вибухівку, а також мали намір убити членів уряду країни. У тому числі нібито готувався теракт проти прем'єр-міністра країни Віктора Орбана.
Антитерористичний центр Угорщини (TEK) після затримання підозрюваних заявив про посилення охорони керівників держави.
На початку йшлося про можливе затримання ісламських терористів. Пізніше з'явилося повідомлення, що затримані є членами ультраправої організації під назвою "Угорська національна армія" ("Magyar Nemzeti Hadsereg”). Натяк саме на членів "Угорської національної армії" зробив навіть голова Антитерористичний центр Угорщини (TEK) Янош Хайду.
Утім член MNH Ференц Орошхазі заявив, що це суцільна брехня і є спробою дискредитації цієї організації. "Це не наш стиль, такого ніколи не було і не буде, аби ми влаштовували на когось засідки з метою полювання", - зазначив він.
Деякі угорські журналісти роблять припущення, що підготовка замаху на Віктора Орбана та інших членів уряду інспірована самими спецслужбами Угорщини. Таким чином в Угорщині влада вирішила посилити боротьбу з міжнародним тероризмом, а також, очевидно, має свій власний інтерес. Серед іншого, послабити опозиційні політичні сили.
"Це вже не вперше, коли радикальні праві екстремісти були арештовані за зберігання зброї. Було кілька таких прикладів за останні роки. Експерти з безпеки кажуть, що це не рідкість. Однак незрозуміло чому у світлі того, що ми тепер знаємо, Хайду не дає прямої відповіді чи були затримані ісламськими екстремістами чи ні... У ситуації, коли ісламські екстремісти скоюють акти терору, а політики та експерти з безпеки кажуть, що існує величезний ризик тероризму, розповсюдження такої інформації було б вкрай важливо", - вважає Ондраш Дежо, журналіст index.hu
Тож, як вважають журналісти, повідомлення про те, що елітний підрозділ Угорщини зірвав терористичну змову проти перших персон держави, є, мабуть, значним перебільшенням.
Адже за іншими джерелами, одна затримана "група" є колекціонерами старовинної зброї, у тому числі складалася з двох угорців із Словаччини. Звідси з'явився і "міжнародний статус" затриманих. Принаймні угорський суд не знайшов складу злочину у їхніх діях.
Інших угорців затримано за незаконне зберігання зброї, що також не велика рідкість. Але, у будь-якому разі, не через підозру у тероризмі, а у рамках профілактичних заходів.
4 грудня голова комітету національної безпеки парламенту Жолт Молнар нарешті повідомив, що підозрювані, затримані силовими ТЕК, не мають ніякого відношення до ісламських екстремістських угрупувань. Однак є членами банди "з тривожною ідеологією". А також повідомив, що голова ТЕК Янош Хайду дав парламентському Комітету з національної безпеки повний звіт щодо операції. Правда, деталі її є конфіденційними.
Опозиційна партія "Демократична коаліція" у свою чергу заявила, що направить скаргу на ТЕК, заявивши, що організація навмисно ввела у оману громадськість, коли зробила натяк, що затримані є ісламськими екстремістами.
Mukachevo.net