Модернізована атомна електростанція в місті Пакш буде оснащена найбезпечнішим і сучасним технологічним реактором, що здатний буде захистити навколишнє середовище від впливу радіації, навіть в екстремальних випадках.
Про це заявив угорський урядовий комісар з модернізації Пакш Аттіла Асоді з нагоди 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
Він додав, що на АЕС Пакш буде використовуватися остання версія ядерного реактора III і III-плюс покоління. Угорський урядовець каже, що катастрофа на японській "Фукусімі" також була прийнята до уваги під час етапу проектування.
Асоді запевняє, що альтернативи атомній енергії наразі не існує - 30% всієї електроенергії Європейський Союз отримує від 140 АЕС, що працюють в 14 з 28 країн ЄС. У 10 держав-членів атомні електростанції знаходяться у процесі будівництва або планування.
Також урядовий комісар визнав, що Чорнобильська катастрофа дала зрозуміти наскільки важливу роль грає "людський фактор" у плануванні, експлуатації та технічного обслуговування атомних станцій.
У той самий час Національний виборчий комітет Угорщини відхилив ініціативу проведення референдуму щодо проведення модернізації АЕС Пакш. Таку пропозицію подала опозиційна партія "Діалог для Угорщини" (PМ).
Опозиція виступає проти угоди між угорськими та російськими урядами, за якою Угорщина отримує від Росії кредит на 10 млрд євро для модернізації атомної електростанції.
У своєму рішенні комітет послався на Конституцію - нібито референдум в Угорщині не може бути проведений в зв'язку з питаннями, що регулюються міжнародними угодами.
Нагадаємо, що на АЕС Пакш у 2003 році могла відбутися катастрофа навіть жахливіша за Чорнобильську.