23-29 травня 2019 року відбудуться вибори до Європейського Парламенту. Нещодавно угорський альянс Fidesz-KDNP («Фідес» та Христиансько-демократичної партії) презентував свій виборчий список ЄП, на 10-му місці якого - Андрея Бочкор, яка представляє угорців Закарпаття.
40-річна Андрея Бочкор вперше обрана депутатом Європарламенту у 2014 році, також за списком провладної партії "Фідес", у списку тоді була на 9-му місці. Народилася у місті Берегово, викладала у Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ.
— Для мене велика честь продовжувати розпочату роботу. Це свідчить про те, що Угорщина має національний уряд, який заявляє про свою підтримку закарпатської угорськох громади не лише на словах, а й на ділі. Це також є можливістю сприяти розвитку нашої спільноти та зміцненню статусу громади, - розповіла Бочкор виданню "Карпатойо".
За її словами тепер про проблеми закарпатських угорців у Європі добре обізнані. Хоча у 2014 році, коли вона вперше розповіла, яку спільноту представляє, чимало людей навіть не знали де знаходиться Закарпаття.
Євродепутатка вважає, що у першу чергу такій обізнаності можна "завдячити" українському закону про освіту, який на її думку порушує права національних меншин.
Бочкор каже, що намагається повсякчас надавати європейській громаді достовірну інформацію про порушення в Україні прав меншин, про тиск з боку СБУ, обмеження прав мови та освіти тощо.
— Коли я намагаюся оприлюднювати таку правдиву інформацію про порушення, то часто чую у відповідь звинувачення угорців у "проросійських" настроях. Тим не менше, я наполегливо і регулярно інформую про все, що відбувається, тому захист прав меншин завжди стоїть на порядку денному і у документах найвищого рівня у переговорах з Україною, - зазначає євродепутат.
Серед своїх досягнень вона також вважає те, що регулярно допомагає представляти надбання закарпатських угорців у Брюсселі. Там в угорському Інституті Балажі відбуваються виставки, концерти, виступи закарпатських ансамблів народного танцю, акторів, художників, істориків і дослідників, громадських діячів. Пишається фотовиставкою свого чоловіка, яка пройшла у приміщенні ЄП у листопаді, на якій представлені історичні та культурні пам'ятки Закарпаття.
Андрея Бочкор каже, що планує продовжувати розпочате. А саме боротися за права національних меншин, насамперед за зміни в законі України про освіту. За її словами щодо статті 7 Закону про освіту Венеціанська комісія зробила чіткі пропозиції і зауваження, які Україна досі не виконала.
Нагадаємо, що раніше Андрея Бочкор у Європарламенті заявила, що на Закарпатті понад 180 разів здійснювали наругу над угорцями.
У свою чергу "Свобода" підозрює євродепутатку із Закарпаття у шпигунстві.