В Угорщині зростає інтерес до винної продукції, а також до винного туризму, незважаючи на епідемію та різні обмеження.
Зокрема таке дослідження провів Чаба Кох, переможець конкурсу Виробник вина року. Згідно з опитуванням почали різко зростати покупки вина в інтернет-магазинах (34%) або безпосередньо у виробника. Згідно з дослідженням, найпопулярнішою ціновою категорією є продукція вартістю 1000-2000 форинтів (2,5-5,5 євро).
Однак більшість продовжує закуповувати улюблений напій у супермаркетах (37,8%) або у спеціальних винних магазинах (18,4 відсотків).
12 відсотків опитаних заявили, що їх звички до споживання вина змінилися після спалаху пандемії коронавірусу: вони нині вдома споживають більше вина, ніж зазвичай. Однак лише 6 відсотків вживають вино щодня, більшість (50%) відкорковують пляшки 1-2 рази на тиждень.
“Згідно з дослідженнями, біле вино - найпопулярніша категорія; 62,4% респондентів із задоволенням споживають різні білі вина. Червоне вино посіло друге місце (59,6%), а розе фінішувало 3-м - 49,8%. Серед споживачів категорія сухих була на першому місці, а солодке вино - на другій", - інформує Чаба Кох.
Більшість респондентів віддають перевагу саме угорським винам (майже 45% респондентів взагалі не вживають іноземні вина).
"Більшість споживачів вважають, що не обов'язково існує сильна залежність між ціною та якістю вина, тому найчастіше обирають вина середнього цінового діапазону. Для споживачів найважливішими аспектами вибору вина є назва, впізнаваність бренду, етикетка вина та призи", - зазначає винороб.
Якщо ж люди вибирають вино в подарунок, то більшість (39,2%) купують товар з ціновим діапазоном 2000-3000 форинтів (5,5-8,5 євро), а 18,8% - до 5000 форинтів ( 14 євро).
Угорський винний туризм теж з кожним днем стає все популярнішим. Понад 50% тих, хто цікавиться винним туризмом відвідали заходи цього року - дегустації, збір врожаю тощо. Це сприяє розвитку внутрішнього туризму, зважаючи на заборону звичних закордонних подорожей.
Найпопулярнішими областями, куди нині їдуть винні туристи - це, виявляється, не лише Токай та Віллань, а насамперед тепер Балатон та Бадачонь.
Цікаво, що попит на вино в Україні за рік теж зріс на 10% лише за перший квартал цього року. У I кварталі 2020 року продажі вина у роздріб склали 2 млрд грн.
При цьому найбільше купували вино у роздріб мешканці Києва, на другому місці — жителі Дніпропетровської області, на третьому - Харківщини. Четверті - львів'яни.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!