З розвитком інформаційних технологій у світі розвиваються і злочини, які скоюються за їх допомогою. Часто можна чути про те, що хакери з певної країни паралізували роботу банку чи аеропорту. Кіберзлочинність - небезпечне явище, яке продовжує набирати обертів.
Група дослідників з провідних університетів світу вирішила проаналізувати країни за рівнем їхньої загрози кіберзлочинності, сформувавши з цих результатів перший Всесвітній рейтинг загрози кібербезпеці, складений за допомогою опитування. Повний перелік країн опублікував журнал PLOS One.
Експертам, які брали участь в опитуванні, було запропоновано назвати список країн, які становлять найбільшу загрозу для кібербезпеки інших держав. Їм варто було оцінити професіоналізм злочинців із перерахованих країн.
Результати показали, що найбільшу небезпеку з погляду кіберзлочинності становить Росія. На другому місці списку розташувалася Україна, а Латвія посіла 20-й рядок.
Варто зазначити, що Латвія та Україна зовсім недавно підписали спеціальну угоду щодо безпеки. Під час цього договору Латвія пообіцяла постачати Україні військову допомогу на 0,25% ВВП щорічно, а також взяла на себе зобов'язання щодо надання допомоги у сфері кібербезпеки країни.
Кібербезпека у Латвії – тема, до якої уряд країни підходить дуже серйозно. Нещодавно йшлося про те, що в країні схвалили новий закон про національну кібербезпеку.
Закон передбачає покращення заходів щодо кібербезпеки країни, а також запровадження додаткової низки заходів для всіх державних установ, які працюють у цій сфері. Передбачається, що новий закон виправить низку недоліків минулого документа щодо безпеки інформаційних технологій.
В уряді країни зазначають, що в нинішній ситуації суспільство має бути набагато більше обізнане про можливі варіанти кіберзлочинності та її головні особливості. Питання стосується не лише роботи банків, аеропортів чи військових структур, а й життя простих користувачів інтернету. Кібербезпека має бути дотримана при замовленні їжі, гри в онлайн казино Латвія, онлайн-оплаті медикаментів тощо.
Новий закон також передбачає створення Національного центру кібербезпеки. Він стане центральною установою, яка контролюватиме і стежитиме за кібербезпекою Латвії.