
Вперше в історії католицької церкви більшість кардиналів, які братимуть участь у виборах нового Папи Римського, представлятимуть не Європу, а країни Латинської Америки, Азії та Африки. Видання La Stampa назвало основних претендентів на Святий Престол.
Фаворитом на роль нового Папи вважається італієць П'єтро Паролін. З 2013 року він обіймає посаду Державного секретаря Ватикану, має багаторічний дипломатичний досвід і вважається кандидатом «спадкоємності», а також — «врівноважувачем», здатним утримувати кермо церкви, дбаючи про баланс між різними течіями в католицизмі.
Видання також наводить список його основних конкурентів:
Маттео Марія Дзуппі, архієпископ Болоньї та президент Італійської єпископської конференції. Він вважається втіленням церкви, яка близька до бідних і відкрита до діалогу, з інноваційним і прагматичним пастирським підходом.
П'єрбаттіста Піццабалла, латинський патріарх Єрусалиму, францисканець, що може стати мостом між Сходом і Заходом.
Луїс Антоніо Таґле, префект Дикастерії з Євангелізації, філіппінець, який є обличчям католицької Азії й має харизму, що нагадує Франциска. Він може стати Папою, що символізує місіонерську і молоду Церкву.
Жан-Марк Авелін, архієпископ Марселя, француз, експерт з міжрелігійного діалогу, зокрема з ісламом, представляє Європу, яка прагне зберегти свою провідну роль у церкві, відкриту до викликів міграції та культури Середземномор’я.
Жозе Толентіно де Мендонса, префект Дикастерії з культури та освіти, португалець, поет і богослов, який є «інтелектуалом церкви» і втілює діалог між вірою та сучасністю.
Маріо Грек, генеральний секретар Синоду єпископів, мальтієць. Бачить церкву більш колегіальною та відкритою.
Петер Ердьо, теолог-консерватор з Угорщини, відомий своєю активною участю в попередніх синодах.
Роберт Сара, префект у відставці Дикастерії з богослужіння, гвінеєць, що має значну підтримку серед традиціоналістів.
Андерс Арбореліус, кармеліт зі Швеції, представник динамічного християнства Північної Європи.
Чарльз Бо, архієпископ Янгону з М’янми, відомий своєю відкритою позицією на захист прав людини.
Малколм Ранджіт, колишній секретар з питань літургії, архієпископ Коломбо (Шрі-Ланка), був близький до Папи Бенедикта XVI.
Фрідолін Амбонго Бесунгу, архієпископ Кіншаси, соціально активний священник з Демократичної Республіки Конго.
Віллем Якобус Ейк, архієпископ Утрехта (Нідерланди), один із найконсервативніших кардиналів Європи.
Зазначимо, вперше за 20 років у виборах Папи Римського братиме участь українець кардинал Микола Бичок. Кардинал Бичок теж може стати главою католицької церкви, адже йому виповнилося 45 років — вік, який необхідний, щоб стати Папою. Проте наразі його ім'я не фігурує у списку найімовірніших претендентів.
Нагадаємо, Папа Римський Франциск помер у віці 88 років у великодній понеділок, 21 квітня, у своїй резиденції у Ватикані, в Каса-Санта-Марта. Він лікувався від двосторонньої пневмонії і пережив госпіталізацію.
Після смерті Папи Римського кардинали мають зібратися на конклав — спеціальні збори, на яких обирають нового главу церкви. Аби уникнути впливу чи тиску зовні, ця процедура «виборів» Папи відбудеться в ізольованому від зовнішнього світу приміщенні, яке відкривають лише після обрання понтифіка.