Українські студенти навчатимуться за європейськими стандартами

528 2

Уряд схвалив новий Перелік галузей і спеціальностей, який наблизить українську освіту до європейської.

Оновлення Переліку відбулося на виконання вимог ЗУ "Про вищу освіту", а також рекомендацій Європейської комісії про гармонізацію українського Переліку з Міжнародною стандартною класифікацією освіти (МСКО). Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України. В міністерстві пояснюють цей крок здобуттям Україною статусу кандидата на вступ до ЄС, а отже необхідністю впровадження низки європейських правових норм і адаптації до них внутрішнього законодавства. Зокрема, це передбачає імплементацію регламентів ЄС щодо збору, аналізу та передання якісних і зіставних статистичних даних про освіту та професійну підготовку до Євростату / OECD / UNESCO. Які передбачаються зміни Приєднання до системи європейської статистики вимагає реструктуризації української системи обліку підготовки фахівців.

В декількох українських університетах почнуть викладати курс "Журналістика даних". В МОН нагадують, що у попередньому Переліку галузей знань і спеціальностей було 28 галузей. У новому — 10, що відповідає МСКО, + 1 "Безпека і оборона", яка відповідає особливим умовам, у яких зараз перебуває Україна. "Ухвалення нового переліку галузей знань і спеціальностей саме зараз є дуже доречним з огляду на запланований перегляд стандартів вищої освіти, який розпочнеться у 2025 році у зв’язку з ухваленням у травні 2024 року Закону про індивідуальні освітні траєкторії як частина ініціатив МОН щодо трансформації змісту освітніх програм на всіх рівнях вищої освіти та унормування вимог до регульованих спеціальностей", - йдеться в повідомленні Міносвіти.

Коментарі

І
Іван

А здобуття Україною статусу кандидата на вступ до ЄС та необхідність впровадження низки європейських правових норм і адаптації до них внутрішнього законодавства не передбачає імплементацію регламентів ЄС щодо розмірів пенсій більшості українських пенсіонерів?

Читайте також